GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

+6
habibi77
oli
Queensland
ghost
mielusica
pitulicea
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  pitulicea Joi 24 Noi - 9:19

Rezumarea primului mesaj :

Daca te-ai nascut LUNI – Neptun iti guverneaza sfarsitul

Neptun este cel care influenteaza decisiv viata si sfarsitul celor nascuti luni. Aceasta planeta este asociata de obicei sfarsiturilor asupra carora planeaza incertitudinea, elementul ‘neasteptat’, necunoscutul si enigma. Moartea multora dintre cei nascuti luni sta sub semnul misterului, iar cauzele reale ale mortii lor vor fi descoperite cu greu, tarziu, in circumstante dubioase. Neptun este asociat cu boli si simptome ciudate, cu accidente medicamentoase, cu experimente de substante sau cu substante administrate in mod gresit, cu doze de medicamente care depasesc gradul de toleranta al organismului, cu boli ciudate si necunoscute care se contracteaza greu. Tot aceasta planeta este legata si de semnul apei, evenimente neplacute legate de apa precum inec sau sufocare.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  pitulicea Vin 25 Noi - 13:04

Laughing  Ce rapid te-ai miscat. Merci  Pup you

Jupiter este asociat...... unei atitudini extrem de pozitive si optimiste in privinta mortii.
Asa e. Nu ma sperie moartea. Poa' sa vina oricand. Eu mi-o doresc  confused  Da' sa vina pe nepregatite Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 9 Feb - 10:38, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  oli Vin 25 Noi - 13:45

De multe ori, pentru aceste persoane, moartea survine neasteptat si surprinzator si coincide cu extazul pe care il aduce bucuria de a trai intens.

Laughing Laughing Laughing Macar mor fericita !
oli
oli
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  habibi77 Vin 25 Noi - 15:16

Eu cica o sa mor de insomnie. Rolling Eyes Laughing
habibi77
habibi77
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  elis27 Vin 10 Feb - 14:25

pitulicea a scris:Daca te-ai nascut LUNI – Neptun iti guverneaza sfarsitul

Laughing   nici macar moartea nu-mi va fii  usoara
elis27
elis27
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  tegeusa Vin 10 Feb - 14:28

ce e usor pe lumea asta? Neutral
tegeusa
tegeusa
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 10:50

Nu ca mi-as simti sfarsitul aproape, dar am intrat la intamplare in topicul acesta, am recitit discutiile si m-am amuzat Laughing Laughing
Am recitit si ce scrie la cei nascuti intr-o zi de JOI Cool

Jupiter aduce probleme ale ficatului, infectii ale tractului urinar sau afectiuni ale vezicii urinarii, insomnii usoare care se agraveaza in perioada de batranete, afectiuni cauzate de o defectuoasa functionare a sistemului limfatic,

Cand m-am nascut eu, Jupiter n-a prea fost pe faza. Nu am problemele descrise mai sus Very Happy  Cu insomniile mai e vreme pana la batranete, dar acum dorm foarte bine. Poate ceva probleme pe la sistemul limfatic, dar nedescoperite confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  Mell Joi 9 Feb - 19:10

Nascuta Duminica.
Singura certitudine este ca o sa mor...daca tot veni vorba.🤣😅
Mell
Mell
3
3


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 19:18

Ca noi toti, dealtfel Laughing Laughing
Am fost curioasa sa vad ce scrie la Duminica. Urate moduri de a muri Laughing Ale mele parca-s mai frumoase.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  Mell Joi 9 Feb - 19:30

Pana si moartea e mai frumoasa la tine😅🤣
Cred ca ai pile😋
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  pitulicea Joi 9 Feb - 19:32

Dupa cum scrie la mine, eu cred ca mor de batranete Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  Mell Joi 9 Feb - 19:51

Vei fi o baba foarte carcotasa😅🤣
O sa bati lumea cu bastonul😅
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  myrk Joi 9 Feb - 22:20

Și eu tot duminica... ca-n desenele animate Stupid Dog. Pitu, de treabă, eu moșul rău și cârcotaș și stupidogul.

N-o văd pe pitu cârcotașă. Laughing Vorbeam doar de bătrânețe. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  Mell Vin 10 Feb - 6:54

Mda...cei nascuti duminica nu apuca batranetea...cica.
Deci visul tau de-a fi cu Pit la batranete...nu stiu ce sa zic ?!
Iti ramane doar sa fii carcotas...si iti iese in fiecare zi😅🤣😋
Mell
Mell
3
3


Sus In jos

Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii! - Pagina 2 Empty Re: Afla cum vei muri in functie de ziua nasterii!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum