GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

scene memorabile din filme

+6
giussy
teardrop
pitulicea
atat de simplu
Obi-Wan Kenobi
tegeusa
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

scene memorabile din filme  Empty scene memorabile din filme

Mesaj  tegeusa Vin 20 Ian - 22:14

Aici postam ce ne-a impresionat din filmele pe care le-am vazut. Da nu ceva de genu' poc-poc. Si fara manele.
Si comentati ceea ce postati... nu de alta, da sa stie lumea care va priveste cum sa va judece. Pentru ca toti sunteti judecati aici...

P.S. Nu uitati sa judecati postarile!
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  tegeusa Vin 20 Ian - 22:16



sa incep eu cu ceva...
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 20 Ian - 22:18

Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  atat de simplu Vin 20 Ian - 22:20

Voi ati comentat ceea ce ati postat? Laughing Tege, era ideea ta.Ai si uitat-o? Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  pitulicea Vin 20 Ian - 22:23

Daca e memorabila, vrem sa stim si noi de ce v-a ramas in memorie. De ce v-a impresionat si in ce fel. Cum si daca v-a influentat in vreun fel.
Chestii d'astea Very Happy
Ar trebui sa stiti mai bine decat mine...


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 25 Ian - 13:38, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  tegeusa Vin 20 Ian - 22:25

ai dreptate...
pentru mine scena dansului acela pe care l-am postat e ceva ce-mi aduce aproape mereu lacrimi in ochi... asa imi imaginez eu ceea ce ar putea fii noaptea nuntii mele (cu scuzele de rigoare pentru iesirea in imaginar din realitate) daca as invata 100 de ani sa dansez
tegeusa
tegeusa
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 20 Ian - 22:26

la scena tangoului din parfum de femeie ce poti comenta! mi-a ramas in minte si atat. pana la filmul asta nu prea imi placea de pacino. imi parea prea fortat. dupa scena cu :i`m in a dark here, si tangoul celebru din parfum de femeie ,pacino mi-a ramas la suflet, si nimic nu-l va mai scoate vreodata de acolo.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  tegeusa Vin 20 Ian - 22:49

minunat tango!!!



pentru scena asta am vazut filmul de doua ori... si probabil o sa-l mai vad o data in seara asta... Travolta si  Olivia Newton John sunt minunati!!!
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  teardrop Vin 3 Feb - 3:14

2 minute si jumatate extrase din filmul "Shame", pe care l-am recomandat la topicul respectiv (Lumea filmului).
E un film care nu te lasa in pace... dar nu cred ca l-as revedea, cu exceptia scenei de mai jos.
Totusi nu stiu daca e bine sa o vedeti inainte de a vedea filmul, habar n-am dacă vă va influenta in vreun fel....s-ar putea! E o scena foarte puternica, dar nu sunt convinsa ca mi s-ar fi parut la fel si in afara filmului. Ce vreau sa spun de fapt este ca odata ce cunosti - chiar vag - coordonatele personajelor implicate, scena devine naucitoare. Cu toate acestea, este o scena "deschisa", fiind situata undeva in prima treime a fimului, deci fara sa fi primit noi, ca privitori, prea multe detalii despre contextul in care se misca personajele. Astfel, imaginatia noastra este 'deschisa' spre cautarea de motivatii care ar declansa trairi atat de puternice ca acestea de aici.

teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Piciul ...de departe

Mesaj  giussy Dum 26 Feb - 9:19

dupa mine cele mai frumoase si sensibile sunt scenele facute de maestrul sensibilitatii Charlie Chaplin.
Piciul e un film care ar trebui vazut de toata lumea ce are copii sau... care vrea sa aiba .
Scena cu agentii sociali care vor sa duca copilul la orfelinat e de departe cea mai faina....in viziunea mea;fie vorba intre noi acest film mut de doar 50 minute din 1921 e in totalitate o faza memorabila.

giussy


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  pitulicea Dum 26 Feb - 9:21

Un film vazut demult si uitat. Smile Multumesc ca mi l-ai reaminit.
Da, Charlie Chaplin a fost un artist desavarsit.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  Krissunu Mier 25 Iul - 23:25

....Sa urmarim sfarsitul filmului " A Stitch in Time " din 1963 .



...banuiesc ca la-ti recunoscut pe Norman Wisdom Smile Va spun sincer !!!! ...am ras pana mi-au dat lacrimile la vizionarea acestui film .
Imi aduceam aminte doar de cateva secvente,.. vizionate cu multi ani in urma la emisiunea " Cascadorii Rasului " difuzata duminica dupa-amiaza in anii 80` .
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  shadow Joi 15 Noi - 11:05

Am vrut sa postez videoclipul la ''recunoasteti filmul'' dupa ce ghicea cineva imaginea pusa de mine ...cum a facut-o Vio dar eu eram plecat cu '' bobocii la apa '', am pierdut momentul asa ca il postez aici :

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  pitulicea Joi 15 Noi - 11:11

Mai bine ca nu l-ai postat acolo Smile Vio zici ca a facut-o? Rolling Eyes Am s-o pun la colt Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  shadow Joi 15 Noi - 11:20

Imi place cum zice : ''sunt un umanist , poate ultimul '' Laughing ...cum ziceam , filmul are un scenariu modest , stralucirea insa i-au dat-o cei doi actori : Keanu Reeves si Al Pacino .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

scene memorabile din filme  Empty Re: scene memorabile din filme

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum