GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bucataria "pe film"

+3
seaman65
habibi77
Radu
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Bucataria "pe film" Empty Bucataria "pe film"

Mesaj  Radu Dum 31 Mar - 15:52

Aici putem posta retete video, si tot ce are legatura cu gatitul, in acest format.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  Radu Dum 31 Mar - 15:59

Avand in vedere ca unul dintre cele mai importante ustensile pe care le folosim la gatit este cutitul, m-am gandit sa pun un filmulet in care se explica o buna metoda de ascutire a acestuia. Din pacate filmul nu are subtitrare, iar Mino Tsuchida vorbeste engleza cu un puternic accent japonez. Totusi, merita vizionat.

Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  Radu Sam 27 Apr - 18:10

Un filmulet interesant si comic.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  Radu Lun 29 Apr - 13:27

M-am gandit sa pun un documentar foarte interesant, "Exploring China: A Culinary Adventure". Din pacate nu are subtitrare in limba romana, asa ca imi cer scuze celor care nu inteleg bine limba engleza. Chiar daca fiecare episod are 60 de minute, merita timpul. Va doresc vizionare placuta! Smile




Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  pitulicea Vin 10 Ian - 21:39

Daca n-ai aparat de facut popcorn, improvizezi unul  Laughing Laughing 
Eu am Very Happy dar imi place ideea.  
De fapt as putea s-o adopt. Din cauza curentului mult prea slab, de multe ori aparatul meu e ineficient.   Twisted Evil 


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  Vizitator Vin 10 Ian - 22:16

Ce inventiv rusnacul    Laughing  Laughing  Da' nu-i mai simplu la microunde?  Laughing  E drept ca pentru camping merge  Razz 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  itina Vin 10 Ian - 22:18

Sincer acum...nu-i mai usor intr-un ceaun? Un tuci, ceva? Decat sa te chinui cu doua-trei boabe odata?  Razz Banuiesc ca daca exista un aragaz, trebuie sa mai existe si-o oala, ceva, in casa respectiva. Razz

Doro, ai fost mai rapida.  Razz 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  pitulicea Vin 10 Ian - 23:16

Pai nu-s chiar doua-trei boabe, ci un castron  Laughing 
In ceaun, tigaie, tuci, facea bunica mai demult. Porumbul sare, dar ramane in vasul respectiv si se arde. Cu metoda asta, sare din vas (la fel ca din aparatul de popcorn) si nu se mai arde  confused   E mult mai bun nears Smile

Sigur ca-i mai simplu in microunde, doro.... cand ai curent. Eu n-am. Si azi am mancat mancarea rece. Dupa ce am asteptat cateva minute sa se incalzeasca in microunde - ceea ce nu s-a intamplat - n-am mai avut rabdare sa mai astept cateva minute sa o incalzesc pe aragaz. Am mancat-o rece Very Happy

Era o alternativa, mi s-a parut amuzanta si am postat-o. Nu va pune nimeni s-o puneti in practica.  confused  Si daca singurul inconvenient e marimea dozei si numarul de boabe de porumb, sunt butoiasele alea de bere de 5 l  Laughing   In alea incape un saculet de porumb.  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Bucataria "pe film" Empty Re: Bucataria "pe film"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum