GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Zodiile si curãtenia

+7
atat de simplu
elis27
shadow
RALUCA
habibi77
snow
pitulicea
11 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Zodiile si curãtenia

Mesaj  pitulicea Sam 6 Mar - 15:48

Rezumarea primului mesaj :

Zodia Berbecului (21 martie - 20 aprilie)
Îi place sã se întreacã când vine vorba de curãtenie: cine dã mai repede cu mãtura sau cine sterge cel mai bine praful.

Zodia Taurului (21 aprilie - 21 mai)
Dã în acelasi loc de o mie de ori cu aspiratorul, în loc sã se aplece si sã "culeagã" scama care parcã nu vrea sã cedeze.

Zodia Gemenilor (21 mai - 20 iunie)
Este cel mai rapid. Îsi terminã treaba în jumãtate din timpul în care o fac altii.

Zodia Racului (21 iunie - 22 iulie)
Îl va preocupa cel mai mult colectia ta de fotografii.

Zodia Leului (23 iulie - 22 august)
Îsi va petrece o zi întreagã doar pentru a lustrui oglinzile.

Zodia Fecioarei (23 august - 22 septembrie)
Se descurcã, nu mai are nevoie si de ajutorul tãu.

Zodia Balantei (23 septembrie - 22 octombrie)
Repetã într-una "nu arãt minunat cu acest sort?"

Zodia Scorpionului (23 octombrie - 21 noiembrie)
Face patul, scuturã pernele si cere un voluntar pentru a testa patul.

Zodia Sãgetãtorului (22 noiembrie - 21 decembrie)
Nu îi place sã fie tinut în casã. Lasã-l sã meargã sã se distreze sau pune-l sã tundã iarba.

Zodia Capricornului (22 decembrie - 19 ianuarie)
Va cântãri ce este pro, ce este contra, si dacã nu-i convine ce-i oferi, probabil va accepta altã ofertã.

Zodia Vãrsãtorului (20 ianuarie - 18 februarie)
Va organiza mormanul de lucruri vechi în "de dat la sãraci", "reciclabile" si cele pe care le mai poti folosi încã.

Zodia Pestilor (19 februarie - 20 martie)
Dacã îi rogi sã-ti steargã ferestrele se vor uita toata ziua în grãdina ta.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 10 Noi - 20:04, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  elis27 Joi 10 Ian - 20:21

Simpla doar barbatii bernec sunt maniaci Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pitulicea Joi 10 Ian - 20:34

Eu sunt obsedata de curatenie, da' s-o gasesc gata facuta, nu s-o fac eu Very Happy
Prin urmare, trebuie sa-mi gasesc un barbat Berbec Smile S-o faca si s-o pastreze, daca vrea s-o aiba. Si pe mine la fel Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  Pingu Joi 10 Ian - 20:36

Deci va rog frumos. Razz
Si aici se vede ca sagetatorul cu cat inainteaza in varsta, cu atat devine mai intelept. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  elis27 Joi 10 Ian - 20:37

Eu zic sa nu te incurci ,astia is maniaci dar sa faca altu ' . Frate-miu e berbec ,vede si cea mai mica scama dar nu se apleaca s-o ridice Laughing
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pitulicea Joi 10 Ian - 20:38

sagetatorul cu cat inainteaza in varsta, cu atat devine mai intelept. Very Happy
Parca numai el? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pauletz Joi 10 Ian - 20:39

eu nu ma omor cu curatenia recunosc...dar cand fac o fac cam cum spune zodicaul Laughing Very Happy
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pitulicea Joi 10 Ian - 20:43

Adica:
Dã în acelasi loc de o mie de ori cu aspiratorul, în loc sã se aplece si sã "culeagã" scama care parcã nu vrea sã cedeze.
Very Happy
Pai vezi ca pe pagina anterioara zodiacul mai zice si altceva.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pauletz Joi 10 Ian - 20:50

si restu mi se potriveste ca o manusa Laughing sunt un carcotas si nimic mai mult Laughing Militianul
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  seaman65 Vin 11 Ian - 16:00

Gemenii si curatenia
Gemenii si curatenia sunt ca doua entitati paralele. Nu se intalnesc niciodata. Gemenii sunt prinsi cu numeroasele lor proiecte care ii tin multa vreme departe de casa. Iar cand se intorc in vizuina, isi vor umple timpul citind carti, vorbind la telefon sau facand orice altceva in afara de curatenie. O persoana care ii cunoaste bine ar putea sa exploateze curiozitatea nemarginita a Gemenilor si sa le dea un aspirator ultraperformant pe mana, asa, ca pentru a-i face un “test drive”. Ii vor putea pacali cateva minute, pana cand nativii vor fi descoperit toate functiile noii jucarii. Din pacate, Gemenii se plictisesc repede. Iar curatenia, care este o munca repetitiva si deloc stimulanta intelectual, nu are sanse sa-i acapareze.


Cine-a scris asta cu siguranta ca nu s-a impiedicat de sefa pe undeva. Cand ii vine ei cheful de curatenie (sau mai precis, cand i se pune pata), n-o scoate nimeni din priza pana a doua zi dimineata. N-am nici o sansa sa-i distrag atentia. Noroc ca nu i se pune pata prea des.


La mine se potriveste, pana la descaltat. N-am treaba unde si daca se descalta lumea, ca nici eu nu ma ostenesc sa ma descalt, decat daca intru sa raman in casa. Daca-s sanse sa ies inapoi, nici cu batul nu ma descalt. Mai ales iarna, daca-s cu ghete cu sireturi.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  tegeusa Vin 11 Ian - 16:03

pitulicea a scris:
Racul si curatenia
Racul apreciaza curatenia in masura in care aceasta nu produce un haos in universul interior al casei lui. Racul este foarte atasat de casa, unde are expuse tot felul de obiecte si piese de familie, la care tine ca la ochii din cap. Ii place ca lucrurile sa fie intr-o anumita ordine, astfel incat o curatenie facuta fara atentie pentru detalii ar putea produce adevarate dezastre. In unele sertare sau colturi din casa este mai bine sa nici nu intri, cand vine vorba de ordine si curatenie. Altfel Racul si-ar putea iesi din fire. Si femeile si barbatii Rac sunt in general oameni familisti, asa ca s-ar implica cu destula usurinta intr-o astfel de activitate casnica.

In afara de "s-ar implica cu destula usurinta intr-o astfel de activitate casnica" ma incadrez Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  pitulicea Vin 11 Ian - 21:11

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Zodiile si curãtenia - Pagina 3 Empty Re: Zodiile si curãtenia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum