GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dimensiuni paralele

3 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Dimensiuni paralele Empty Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 12:44

Mult timp am facut confuzie intre universuri paralele si dimensiuni paralele, acum m-am mai lamurit.

Fizia cuantica a inceput sa vorbeasca despre dimensiunile paralele, desi deocamdata nu se poate demonstra nimic.
V-am vorbit despre subconstient si despre filtrele pe care mintea noastra le creaza pt a putea supravietui. V-am spus si despre umbrele pe care le-am vazut, sfera de lumina si respiratia in plus in casa. Toate astea le-am vazut si le-am auzit din cauza ca eram deschisa spre aceste lucruri. In timp mi-am creat filtre. Dar ce am vazut de fapt? Abia acum inteleg ca erau fiinte din alte dimensiuni. Cu totii am auzit de rai si de iad.....ceea ce nu stiu multi este ca raiul este dimensiunea imediat urmatoare ca vibratie superioara, iar iadul este prima dimensiune imediat urmatoare ca vibratie inferioara. Atunci cand parasim acest plan al existentei de fapt ne nastem intr-o alta dimensiune.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 12:27

Am reusit sa citesc cartea scrisa de Suzanne Ward "Matei, vorbeste-mi despre Rai". O carte interesanta, ce corespunde credintelor mele.

Aceasta carte a fost scisa pe baza informatiilor transmise telepatic de catre Matei, care a decedat in urma unui accident auto, mamei sale.

El sustine ca imaginea pe care noi o avem despre Rai este una eronata. Biserica a avut grija sa scoata din scrierile stravechi pasajele care vorbesc despre reincarnare si a denaturat foarte mult informatiile pentru a putea manipula masele.

El vorbeste despre "taramul" in care a ajuns el, despre care spune ca se numeste Nirvana, si care nu este altceva decat o alta dimensiune.
Se pare ca in momentul in care sufletul nostru paraseste aceasta dimensiune ( a treia), este atras printr-un canal energetic in una din aceste dimensiuni , in functie de gradul de evolutie atins. Acest lucru se face instantaneu, nu sta nimeni cu cartea vietii in mana sa ne judece faptele. Ele pur si simplu sunt ca niste amprente energetice in aura noastra, in corpul nostru energetic.
Cand un suflet ajunge acolo este primit de entitati

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 12:28

Ma scuzati , am apasat pe "trimite" din greseala.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 12:38

Cand un suflet ajunge acolo este primit de entitati care sunt pregatite in acest scop, si este ajutat sa inteleaga unde a ajuns.
Se pare ca suferinta celor care raman aici in aceasta dimensiune ii afecteaza destul de mult pe cei care pleaca.
Intelegerea faptului ca ei sunt bine acolo ii ajuta sa mearga mai departe si sa-si planifice urmatoarea viata pe pamant.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 12:55

Da, ei deseori raman cu noi, incerc sa ne ajute,dar din pacate ei nu pot comunica cu noi,si-i e prea dificil sa ne ajute cumva...
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 13:03

Nu este nevoie sa ne ajute "ei". Noi avem un "inger pazitor", care de fapt este o entitate care ne ajuta atunci cand cerem asta. Eu stiu ca exista asa ceva pentru ca de fiecare data cand am cerut ajutor mi s-a raspuns si am fost ajutata.
Exista insa niste reguli pe care aceste entitati nu le incalca. Daca "cererea" satisface egoul meu sau daca incalca liberul arbitru al altcuiva , nu sunt ajutata. Si mai este ceva, daca situatia in care ma aflu este una pe care am acceptat-o inainte de a veni aici, etitatea nu intervine.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 13:08

Ei totusi incearca sa ne ajute (cum am vazut un exemplu la asta intr-un film bazat pe o intamplare reala);intr-adevar, sunt entitati care au singurul scop sa ne ajute,dar pe langa asta si ei incearca.
Sunt suflete suparate, care raman aici ca sa se razbune pe cineva,si astia pot sa-i faca necazuri mari pt celor la care sunt suparati...
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 13:15

Nu stiu daca acele suflete de care spui tu ca raman aici sa faca rau chiar au puterea de a face asta.
Dar, da, de regula, cei decedati iau legatura cu cei de aici pentru a-i ajuta.

Se creeaza o legatura energetica in momentul in care un om de aici se gandeste la o persoana decedata. Cel de aici nu stie, dar cel decedat stie asta si simte tot ce simte cel de aici. De regula ii apare in vis si incearca sa comunice cu el.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 13:23

Au puterea asta; sunt f multe cazuri cand astia il posedeaza o casa,si au multa forta telecinetice,arunca obiecte, etc,stiu un caz cand un sot care a murit il batea si viola sotia sa noaptea, femeia avea cicatrice si era vizibil batut rau, si deja toata lumea credea ca e nebuna cand il povestea ce se intampla... Altadata fac zgomot si il deranzeaza noaptea oamenii...Sunt seriale pe Discovery channel si in altele despre asemenea cazuri. Uneori sufletele astia sunt pur si simplu rai,sadisti,eventual sunt posedati de o entitate rea.
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 13:35

Ma abti sa vorbesc despre lucruri pe care nu le-m trait.

Am auzit si eu de cazurile astea, dar nu pot emite o parere atat timp cat nu-mi explic cum fac asta. Nu neg, dar nici nu pot comenta.

Vorbeai zilele trecute despre dedublare Smile

La inceputul cursului de yoga, instructorul vorbea despre importanta unei anumite chakre si spunea , uitandu-se insistent la mine, ca "unii vorbesc cu Einstein dar nu-si amintesc". Acum am inteles de ce ma trezesc obosita. Very Happy
Exista persoane care in timpul somnului calatoresc in celelalte dimensiuni. Pentru asta se consuma destul de multa energie. Matei foloseste denumirea de "vizitatori" pentru acestia. Ma enervez ca nu-mi amintesc. Mad
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 13:45

Experienta ta cred ca era calatorie astrala... Dar asta difera ceea ce fac marii maestri, ca calugari (lame) tibeteni...Ei pot sa-si DUBLEZE propria personalitate, si fizic, si psihic...Aceste dubluri sunt numite TULKU. Despre mai multe lame spun ca sunt tulku a unei lame decedate.Era un caz cand o lama trebuia sa fuga de inamicicu oamenii sai (cred ca de chinezi), si a lasat in urma sa tulku-ul sau,a inselat pe toti,si dupa un timp tulku-ul a disparut... Sunt chiar mai multe (2 sau 3) generatii de tulku uneori... Cand un tulku creeaza una alta ,si aia inca una.
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 13:50

Tu acum vorbesti despre ubicuitate. Da , sunt persoane care pot face asta. dedublarea si ubicuitatea sunt lucruri diferite. Dedublarea de refera la calatoria astrala, ubicuitatea se refera la capacitatea de a fi in mai multe locuri in acelasi timp.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 13:52

Nu stiam despre diferenta asta Smile Vezi ca ti-am dedicat o muzica Smile
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 14:00

Ai aflat acum Smile Multumesc pt muzica, este frumoasa. Iti dai seama ca le-am ascultat pe toate Smile Sunt linistitoare. Am primit un CD cu muzica de relaxare ....foarte, foarte frumoasa. Cand ma simt epuizata , ascult si-mi revin.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  itina Sam 14 Feb - 21:09

Oare de-aia dorm eu si ma trezesc mai obosita decat m-am culcat? scratch
itina
itina
6
6


Sus In jos

Dimensiuni paralele Empty Re: Dimensiuni paralele

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum