GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bijuterii handmade

+15
myrk
Tizona
mielusica
andreeblue
RALUCA
habibi77
itina
atat de simplu
camy
pitulicea
seaman65
aristeu
Queensland
Violoncella
margeluta mea
19 participanți

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

In jos

Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Bijuterii handmade

Mesaj  pitulicea Sam 1 Dec - 8:41

Rezumarea primului mesaj :

Bijuteriile  lucrate manual au apărut din nevoia de unicitate şi de originalitate, ca urmare a suprapopulării pieţei cu diverse produse de serie.
Bijuteriile handmade reprezintă un lucru nou, un lucru inedit, atât datorită tehnicilor de exprimare utilizate, a modului de prelucrare a materialelor, cât şi datorită felului în care sunt combinate piesele. Bijuteriile handmade fac dintr-o  bucată simplă de material sau dintr-una de piatră nişte adevărate bijuterii rafinate.
Bijuteriile handmade reprezintă arta de crea anumite obiecte pe care un om talentat sau inspirat le realizează cu multă pasiune cu ajutorul mâinilor sale.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Vizitator Mar 26 Mai - 8:52

Sunt frumoase dar mai tepene un pic, imi place cea albastra, acum le poti pune pe agrafe de par? Inca o reduta cucerita, Ralu, ca mai urmeaza si altele, nu? ok
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  RALUCA Mar 26 Mai - 8:59

Cred ca as putea daca le-as taia codita , dar cum vreau sa fac din hartie de asta gumata struturi o sa le atasez doar ac de brosa

Mai urmeaza da, astea au fost doar incercari
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Vizitator Mier 27 Mai - 13:01

Sunt si astea frumoase, Ralu, dar mie personal imi plac foarte mult cele pe care le-ai facut din satin, cred ca asta era materialul. ok
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  RALUCA Lun 8 Iun - 10:40

La astea din hartia asta spumata depinde foarte mult cat de groase sunt . Astea ale mele aveam 2 mm grosime dar sunt si de 1mm grosime si dupa cum am vazut eu in tutoriale se incalzesc mult mai usor si nu prea revin la forma initiala. Dar dupa un pic de munca se pot modela si astea foarte usor
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Bijuterii handmade - Pagina 33 Empty Re: Bijuterii handmade

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum