GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PREMIILE OSCAR

+4
atat de simplu
myrk
pitulicea
Obi-Wan Kenobi
8 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 17 Sept - 18:14

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 Decernate pentru prima data  la 16 mai 1929 la hotelul Hollywood Roosevelt,premiile Oscar au reusit de-a lungul timpului, sa provoace: pasiuni, controverse,barfe ,can-canuri,nemultumiri,atat in ceea ce priveste nominalizarile cat si in privinta castigatorilor.Acordate de Academia Americana de Film,denumite initial, Premiile Academiei,incepand cu anul 2013 au fost numite Oscar asa cum au fost de fapt “poreclite in tot acest timp, din 1929 si pana in prezent.84 de ani incarcati de istorie,de arta de traditie stau in statueta pe care orice actor,regizor,scenarist, inginer de sunet sau imagine o viseaza in palmaresul sau.


Ultima editare efectuata de catre Obi-Wan Kenobi in Mar 17 Sept - 19:00, editata de 2 ori
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 10 Dec - 20:30

Barfe noi de la  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Institutul American de Film a dat lista cu cele mai bune zece filme ale anului.Institutul nu propune un film anume ci doar premiaza cele mai bune zece filme ale anului .Acuma nu stiu daca filmele sunt alese ca si realizare sau dupa numarul de spectatori dar ce ar fi de stiut ca de foarte multe ori filmele premiate de institut, sau gasit printre nominalizatele la Oscar sau chiar printre castigatoare.
1  Gravity 3D: Misiune în spaţiu/ regia Alphonso Cuaron ;distributie :George Clooney,Sandra Bullock
2  American Hustle /Scandal în stil american/ regiaDavid O. Russell;distributie :Bradley Cooper, Christian Bale, Jeremy Renner
3  Căpitanul Phillips, regia  Paul Greengrass, distributie: Tom Hanks, Catherine Keener
4  12 Years a Slave", regia Steve McQueen,distributie:Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Brad Pitt
5   Her, regia  Spike Jonze, distributie :Scarlett Johansson, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde
6  Saving Mr. Banks: În căutarea poveştii", regia John Lee Hancock,distributie :Colin Farrell, Emma Thompson, Paul Giamatti, Ruth Wilson, Tom Hanks
7  Inside Llewyn David regia  Ethan şi Joel Cohen,distributie:Carey Mulligan, Oscar Isaac
8  Nebraska, de Alexander Payne,distributie :Will Forte, Bruce Dern
9  The Wolf of Wall Street, de Martin Scorsese.distributie :Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Margot Robbie, Jonah Hill, Jon Favreau
10Fruitvale Station, filmul de debut al regizorului de numai 27 de ani Ryan Coogler, care a fost premiat la Festivalul Sundance şi la cel de la Cannes,
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  pitulicea Mar 10 Dec - 20:58

Nu ma tenteaza niciunul....momentan Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 14 Dec - 0:03

Pe 16 ianuarie 2014 vom avea nominalizarile pentru premiile Oscar,asa cum obisnuiesc in fiecare an ,cei de la Indiewire au dat pronosticurile pentru toate categoriile de nominalizari.
Cel mai bun film  :Predictiile ar fi cele din postarea de mai sus,cu Gravity si 12 years a slave in pole pozition.Primele 5 filme din lista am reusit sa le vad, as avea si un favorit,dar o sa va povestesc despre ele prin Ianuarie poate pana atunci mai reuseste sa mai vada cineva din ele.Ce mai zic cei de la IndieWire, ar fi ca se repeta aceasi poveste ca de 3 ani incoace, un mega film 3d versus un film inspirat din istorie.Eu as zice ca anul asta o sa vedem o premiera:primul film 3D castigator de Oscar sau primul regizor de culoare premiat cu un Oscar.

Cel mai bun regizor: 1.Alfonso Cuarón, Gravity; 2. Steve McQueen, 12 Years a Slave ;3. Alexander Payne, Nebraska ;4. Paul Greengrass, Captain Phillips ;5. David O. Russell, American Hustle.

Cel mai bun actor in rol principal: 1. Chiwetel Ejiofer (12 Years a Slave);2. Bruce Dern (Nebraska);3. Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club);4. Tom Hanks (Captain Phillips);5. Robert Redford (All Is Lost);6. Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street);7. Forest Whitaker (The Butler).

Cea mai buna actrita in rol principal: 1. Cate Blanchett (Blue Jasmine);.2 Sandra Bullock (Gravity);3. Emma Thompson (Saving Mr. Banks);4. Judi Dench (Philomena);5. Meryl Streep (August: Osage County)

Cel mai bun scenariu original: 1. Bob Nelson, Nebraska;2. Spike Jonze, Her;3. Joel & Ethan Coen, Inside Llewyn Davis;4. David O. Russell and Eric Singer, American Hustle;5. Woody Allen, Blue Jasmine

Cel mai bun cantec original:"Let It Go" (Frozen, Robert Lopez & Kristen Anderson-Lopez),2. "Young & Beautiful" (The Great Gatsby, Lana Del Rey);3. "So You Know What It's Like" (Short Term 12 - Keith Stanfield);"Ordinary Love" (Mandela: Long Walk To Freedom, U2);"Sweeter Than Fiction" (One Chance, Taylor Swift)

Cel mai bun film de animatie :1. The Wind Rises;2. Frozen;3. Despicable Me 2;4. Monsters University;5. Ernest & Celestine;6. A Letter To Momo.

Si la animatie le-am vazut pe majoritatea, am 3 mari favoriti si nu stiu ce sa aleg.Cred ca aici o sa-i cer fii-mii parerea si o sa votez cum zice ea. Smile
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  pitulicea Sam 14 Dec - 10:49

Animatiile vreau sa le vad si eu, dar banuiesc ca nu sunt inca disponibile (free) online si inca cu subtitrare Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  myrk Dum 15 Dec - 17:03

M-am uitat la Gravity- are efecte speciale spectaculoase si este o poveste interesanta... Mi-a placut... ramane sa-mi fac timp si pentru urmatoarele... nu mai am rabdare sa urmaresc un film cap-coada!  confused Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Lun 16 Dec - 20:01

Super veste de la IndieWire,s-ar parea ca filmul "Poziţia copilului", regizat de Călin Peter Netzer ,va fi mai mult ca sigur nominalizat la Oscarul pentru cel mai bun film strain alaturi de:
1.Arabia Sudita - Wadjda, regia Haifaa al-Mansour (limba araba)
2. Danemarca - The Hunt, regia Thomas Vinterberg (limba daneza)
3. Italia - The Great Beauty,regia Paolo Sorrentino (limba italiana)
4. Chile - Gloria,regia Sebastian Lelio (limba spaniola)
5. Iran - The Past,regia Asghar Farhadi (limba franceza,persana)


Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  pitulicea Sam 4 Ian - 14:29

Aici se discuta doar despre filme noi Smile
M-as simti ca musca inecata in lapte daca as intra aici sa discut despre "filmele mele", fie ele de Oscar  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 4 Ian - 18:19

Spre deosebire de anii precedenti, cand pe timpul asta aveam deja favoriti pentru premiile Oscar, in momentul asta nu am.
Si daca nu vor fi jocuri mari de culise va fi un an extrem de dficil si pentru votanti.Multe filme extraordinar de bune, multe roluri scrise si jucate exceptional,multe scenarii care pur si simplu ar putea primi nu Oscar ci Nobel pentru literatura.
Am reusit sa vad majoritatea filmelor ce vor intra anul asta in competitie,nu cred ca se va mai ivi ceva nou ,altceva decat filmele date de IndieWire si chiar m-ar mira sa apara ceva peste.Unele din ele o sa le revad ,pentru ca am impresia ca am fost nitel superficial si nu cred ca mi-am facut o imagine chiar corecta despre ele!
O sa incep cu American Hustle.
Filmul,scenariul, modul in sine cum a fost gandit nu prea te lasa sa spui multe despre el.Orice ai divulga din poveste ar face ca finalul sa fie previzibil.O sa va spun cateva lucruri insa despre regie si despre actori.
Avem in filmul asta un trio de anul trecut.David David O. Russell ,regizor:Bradley Cooper si Jennifer Lawrence, trio care cu un an in urma au reusit sa ma impresioneze cu Silver Linings Playbook.Si aici se poate vorbi la superlativ despre ei,regia fara cusur:Bradley Cooper,din ce in ce mai bun si din ce in ce mai aproape de un loc in galeria marilor actori ai Hollywoodului,Jennifer Lawrence ,cu toate ca e in rol secundar minor are o prestatie de zile mari.Insa toate acestea sunt umbrite de scenariu.
O poveste incredibil scrisa ,dupa un fapt real intamplat in America anilor `70,de catre Eric Warren Singer şi David O. Russel; nu stiu , dar parca ceva, ceva, lipseste atat la regie, in jocul actorilor sau naiba stie imaginii ori costumelor,pentru ca nimic nu se ridica la nivelul scenariului.
Nu cred ca filmul,va lua premiul pentru cel mai bun film, posibil sa avem ceva nominalizati pentru interpretare,dar in mod sigur cred ca scenariul va fi printre nominalizatii la Oscar si cred ca va fi si castigatorul de anul asta a premiului Oscar pentru cel mai bun scenariu original.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vizionare placuta!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 4 Ian - 20:33

Gravity
James Cameron banuiesc ca e invidios la maxim pe Alfonso Cuarón regizorul filmului! Spun asta si nu am vazut filmul 3D.
Banuiesc ca vizionarea lui in conditii 3D ar insemna o experienta de genul celei in care N.A.S.A. a facut filmul cu imaginile 3D captate cu ajutorul telescopului Hubble.Pe un ecran HD de 1.20 diagonala, imaginea pur si simplu m-a lasat fara respiratie.IncredibilFiecare particula de la impact o poti vedea pe ecran.Mi-am imaginat cum ar fi sa vezi imaginile alea in 3D si m-a luat asa o nostalgie de salile de cinematograf din Romania.As fi putut vedea filmul si aici, singura mare problema e ca vesticii dubleaza filmele si nu le subtitreaza.Si ma ia pur si simplu groaza sa o aud pe Sandra Bullock vorbind spaniola si cu alt timbru al vocii decat cu cel cu care sunt obisnuit.
 Neutral  si cam atat!
In afara de o posibila nominalizare a Sandrei Bullock,la Oscar pentru cel mai bun rol feminin in interpretare principala,nu cred ca o sa avem.Si nici nu o vad castigatoare a Oscarului!Banuiesc insa ca aici vom avea castigatorul premiului pentru cea mai buna imagine.
Vizionare placuta !
Si ca un fel de P.S.! Un foarte vechi prieten, zic vechi cu toate ca ar trebui sa fiu arheolog sa gasesc momentul in care mi-a pus cutitul si furculita cinematografiei in mana, zicea in felul urmator" Dragutza, de cand am descoperit cinematograful ,eu nu am mai citit decat Gazeta Sporturilor si eventual necroloagele la prietenii apropiati.Fiecare film imi da o carte citita in maxim doua ore dar cu trairi si sentimente de care eu nu sant in stare sa mi le imaginez atunci cand citesc o carte.Pentru ca eu nu am viziune!"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizionare placuta si astept sa veniti cu comentarii!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 5 Ian - 19:01

Saving Mr.Banks
Regia :John Lee Hancock; Distributie:Colin Farrell, Emma Thompson, Paul Giamatti, Ruth Wilson, Tom Hanks.
Un film bun ,o evocare a momentelor negocierii de catre Pamela Travers, autoarea romanului Mary Poppins cu Walt Disney a drepturilor pentru ecranizarea romanului.
Un rol excelent al Emmei Thompson, care joaca in film rolul Pamelei Travers, o britanica dezinteresata de viata, de bani,acra si intoleranta.
Este uimitor si interesant in acelasi timp de vazut transformarea Pamelei Travers din momentul in care il cunoaste pe Walt Disney si pana la premiera filmului Mary Poppins.
In mod sigur Emma Thompson va fi nominalizata la Oscar insa nu pot sa-mi fac nici o parere despre sansele pe care le-ar avea sa castige statueta, pentru ca as mai avea de vazut:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizionare Placuta!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Lun 6 Ian - 11:47

Dallas Buyers Club

Nu am inteles de ce IndieWire da filmul ca avand slabe sanse la nominalizare pentru cel mai bun film.Mi s-a parut un film exceptional.Si ca realizare,dar mai ales prin prisma rolului facut de Matthew McConaughey .Pur si simplu de nerecunoscut si ca aspect fizic dar si din prisma rolului pe care il face,diferit total de rolurile din filmele romantice cu care ne-a obisnuit pana acum.
Filmul este inspirat din fapte reale,o  drama care îl are în centru pe Ron Woodroof, un cowboy din Texas a cărui viaţă a fost dată peste cap în 1985 când a fost diagnosticat cu HIV precum si lupta acestuia cu sistemul birocratic american.
Un film de 5 stele care merita vazut!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vizionare placuta!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 7 Ian - 16:15

Captain Phillips

Chiar nu stiu ce cauta filmul asta pe lista posibililor candidati la un premiu Oscar.Scenariu lalait, imagini in miscare cu camera parca izbita de toti peretii,actori zicand replici de parca au fost luati de pe strada si pusi sa citeasca de pe un prompter.
Si bineinteles mesajul adanc pe care parca il citesti si pe cer:Stati cuminti ca altminteri trimitem trupele SEAL si va dam bataie la popou!Penibil!!
Pe undeva in ultimile 20 de minute ,cineva, cred ca responsabilul cu cateringul ,ca regie nu prea am vazut,isi da seama ca in distributie il au si pe Tom Hanks si ca ar trebui sa-l foloseasca.Chipurile rolul lui Tom Hanks din ultimul sfert de ora ridica cu un sfert de stea nivelul filmului, ca in rest era jale.
Care vreti sa-l urmariti ,vizionare placuta!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 7 Ian - 20:18

Cu noua zile inainte de nominalizari IndieWire a refacut lista posibililor nominalizati, ceea ce mi se pare ciudat ei facand chestia asta doar cu 6-7 zile inainte de nominalizari.Si mai ciudat mi s-a parut faptul ca nu sunt modificari majore in predictiile lor ,singura modificare fiind includerea lui Woody Allen cu scenariul de la filmul Blue Jasmine intre scenariile cu posibilitate mare de a fi nominalizate.
Nu despre Blue Jasmine o sa va vorbesc, nu a aparut inca intr-o forma buna de vizionare ci despre 12Year a Slave.
L-am tinut mai la urma crezand ca poate, poate va apare un alt film mai bun si care sa-mi modifice optiunile.
N-a fost sa fie si este greu de crezut ca va mai apare pe ultima suta de metri alt film cu o realizare si interpretare mai buna ca cele din 12 Year a Slave.
In regia lui Steve McQueen avand in distributie pe: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, filmul reprezinta o intamplare reala a unui cetean de culoare din partea nordica a Statelor Unite,de dinainte de razboiul de secesiune,un cetatean liber si respectat in partea nordica,care este rapit si dus in sud pe o plantatie. Veti spune :iar stereotipe?Iar negri? Iar sclavie? Cum de altfel am citit pe mai multe site-uri ori forumuri de cinematografie.Posibil!
Ce conteaza extraordinar de mult insa este regia ,fara repros,in fiecare imagine, in fiecare detaliu, in fiecare miscare a actorilor, in machiaj,in costume se vede mana de fier a lui Steve McQueen si sper din tot sufletul ca anul acesta sa fie anul lui pentru ca merita cu prisosinta.
Chiwetel Ejiofor este impecabil si pare ca rolul a fost scris special pentru el.In mod sigur il vom regasi printre nominalizatii la Oscar pentru cel mai bun rol masculin principal insa acolo se va bate in mod sigur cu  Matthew McConaughey din Dallas Buyers Club.
De fapt la regie, la cel mai bun actor in rol principal cat si la cel mai bun actor secundar cred ca batalia se va da intre, Dallas Buyers Club si 12 Year a Slave.
 Ce sa va mai spun 12 year a Slave este un film plin de durere ,de suferinta ,de tragism ,de nebunie toate amplificate, un film al carui final te tine tintuit in fotoliu, iti lasa un gust amar si nevoia ,parca de a cere scuze.Scuze pentru sutele de ani de sclavie indurate de semeni ai nostri,pentru tratamentele si pentru abuzurile la care au fost supusi.
Un mare film pe care este pacat sa-l ratati.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vizionare placuta!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 16 Ian - 18:20

NOOOOOOOMINALIZARILEEEEEEE!!!! Ar mai fi fost doua sau trei filme de discutat inainte de nominalizari, dar nu stiu exact ce se intampla ,ori e netul meu de vina ori forumul pentru ca dureaza o gramada de timp sa se incarce o pagina .
Asa dar:
Cel mai bun regizor
David O. Russell – American Hustle
Alfonso Cuaron – Gravity
Alexander Payne – Nebraska
Steve McQueen – 12 Years A Slave
Martin Scorsese – The Wolf Of Wall Street

Cel mai bun film:
American Hustle
Captain Phillips
Dallas Buyers Club
Gravity
Her
Nebraska
Philomena
12 Years A Slave
The Wolf Of Wall Street

Cel mai bun actor in rol principal
Christian Bale – American Hustle
Bruce Dern – Nebraska
Leonardo DiCaprio – The Wolf Of Wall Street
Chiwetel Ejiofor – 12 Years A Slave
Matthew McConaghuey – Dallas Buyers Club

Cea mai buna actrita in rol principal
Amy Adams – American Hustle
Cate Blanchett – Blue Jasmine
Sandra Bullock – Gravity
Judi Dench - Philomena
Meryl Streep – August: Osage County

Cel mai bun actor in rol secundar
Barkhad Abdi – Captain Phillips
Bradley Cooper – American Hustle
Michael Fassbender - 12 Years A Slave
Jonah Hill – The Wolf Of Wall Street
Jared Leto – Dallas Buyers Club

Cea mai buna actrita in rol secundar

Sally Hawkins – Blue Jasmine
Jennifer Lawnrece - American Hustle
Lupita Nyong'o – 12 Years A Slave
Julia Roberts – August: Osage County
June Squibb – Nebraska

Cel mai bun desen animat

The Croods
Despicable Me 2
Ernest & Celestine
Frozen
The Wind Rises

Cel mai bun film strain

The Broken Circle Breakdown
The Great Beauty
The Hunt
The Missing Picture
Omar

Cel mai bun scenariu original

Eric Singer & David O. Russell – American Hustle
Woody Allen – Blue Jasmine
Craig Borten & Melisa Wallack – Dallas Buyers Club
Spike Jonze – Her
Bob Nelson - Nebraska

Cel mai bun cantec

Alone Yet Not Alone - Alone Yet Not Alone
Happy – Despicable Me 2
Let It Go – Frozen
The Moon Song – Her
Ordinary Love – Mandela: Long Walk To Freedom


Cea mai buna imagine


The Grandmaster” Philippe Le Sourd
“Gravity” Emmanuel Lubezki
“Inside Llewyn Davis” Bruno Delbonnel
“Nebraska” Phedon Papamichael
“Prisoners” Roger A. Deakins

In mare parte IndieWire a avut dreptate.Au dat gres cu "Pozitia copilului" la cel mai bun film strain si au gresit ceva pe la animatie si documentare, totusi au un procent de corectitudine de peste 85%.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 17 Ian - 18:32

BLUE JASMINE

Woody Allen ataca in forta premiile Oscar de anul acesta cu un film diferit cu ce ne-a obisnuit pana acum,ma refer la Midnight in Paris si To Rome with love , precedentele filme.Nu va intra in cursa pentru premiul Oscar la regie,dar in mod sigur Cate Blanchet ,se va bate pentru Oscarul la cea mai buna actrita in rol principal ,pentru ca face un rol monumental ,as mai avea de vazut August: Osage County
ca sa vad cum se descurca Meryl Streep acolo,dar pana acum din toate filmele vazute Cate Blanchet pare a fi favorita de anul acesta.
In mare despre film , starile prin care trece o femeie din momentul in care nu mai are nimic, pana atunci avand totul. Depresie ,psihoza, anxietate,
atacuri de panica, ura,trairi interpretate magistral de Cate Blanchet care sub bagheta maestrului Woody Allen face rolul vietii ei.
Un film bun , o adaptare a piesei "Un tramvai numit dorinta" a lui Tennessee Williams, o viziune moderna a piesei , cu un scenariu adaptat de Woody Allen pentru care cred ca va primi premiul pentru cel mai bun scenariu adaptat.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizionare placuta!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

PREMIILE OSCAR - Pagina 2 Empty Re: PREMIILE OSCAR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum