GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Biblioteca virtuala

+12
elis27
tegeusa
seaman65
Tizona
atat de simplu
mrs nobody
zexe
juliette
Demostene
snow
habibi77
pitulicea
16 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Biblioteca virtuala

Mesaj  pitulicea Vin 26 Mar - 22:16

Rezumarea primului mesaj :

EMINESCU INTERZIS - GANDIREA POLITICA

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 20 Noi - 10:43, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Biblioteca virtuala

Mesaj  seaman65 Mier 10 Oct - 6:27

Ia uitati aici o carte interesanta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din nefericire, n-am gasit-o si in romana, insa pe youtube se gasesc clipuri de-ale lui Pease, pe care parca le-ati mai vazut.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  pitulicea Mier 10 Oct - 9:14

Prea multa engleza pentru mine Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  habibi77 Sam 5 Ian - 14:10

În sfârşit, nefumător: metoda miraculoasă pe care o aşteptau toţi fumătorii. Nu vei avea simptome chinuitoare de abstinenţă. Nu trebuie să ai o voinţă puternică. Nu eşti supus(ă) unui tratament de şoc. Nu ai nevoie de vreun substitut sau adjuvant. Nici măcar n-ai să te îngraşi. E uşor şi plăcut să te laşi de fumat cu metoda Allen Carr.
Dacă eşti fumător/fumătoare şi ai cumpărat cartea pentru tine, singurul lucru pe care trebuie să-l faci e s-o citeşti. Şi ţi se recomandă să fumezi în timpul lecturii!
Dacă eşti nefumător/nefumătoare şi ai cumpărat cartea pentru cineva drag ţie, nu trebuie decât să-l convingi s-o citească. Dacă nu-l poţi convinge, citeşte-o tu, pentru că ultimul capitol te învaţă cum să transmiţi mesajul cărţii celor din jur. Şi – mai important decât orice – cum să-ţi împiedici copiii să se apuce de fumat.
Metoda uşoară a lui Allen Carr are peste 90% şanse de succes. Ea se bazează pe experienţa proprie a autorului, care după o lungă „carieră” de mare fumător a trecut brusc de la 100 de ţigări pe zi la zero. Consecinţa a fost cartea de faţă, cu traduceri în mai toate limbile globului şi multe milioane de exemplare vândute, şi clinicile „Allen Carr” din întreaga lume, celebre pentru faptul că îţi rambursează banii dacă nu reuşesc să te vindece de fumat.
O primă ediţie a acestei cărţi a apărut în 2004. În 2009, Humanitas Multimedia a publicat audiobookul În sfârşit, nefumător în lectura lui Marius Vintilă.

sursa

Citeste cartea online aici

Daca nu reusiti s-o descarcati v-o pot transmite pe mail.

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  pitulicea Sam 5 Ian - 14:28

Daca as fi fost fumatoare, as fi citit-o si eu Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  atat de simplu Sam 5 Ian - 19:08

M-am uitat putin prin cartea recomandata de Habi.Mie mi se pare un fel de material de "propaganda".Atatea pagini insirate, cand de fapt totul e mult mai simplu:renunti la fumat doar daca vrei, daca nu vrei poti citi romane intregi cu astfel de povesti.Si eu o spun in cunostinta de cauza.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  pitulicea Sam 5 Ian - 19:23

Eu nu m-am uitat peste carte, dar asta-i si parerea mea Smile Cand vrei sa te lasi, nu ai nevoie de o carte.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  atat de simplu Sam 5 Ian - 19:28

Am primit si eu cadou o astfel de carte, am si citit-o dupa vreo 2 ani. Laughing Ma rog, neinteresant...nu m-am lasat de fumat.Am facut-o dupa vreo 3-4 ani,dar cand am vrut eu.Intr-o zi am hotarat(pur si simplu) ca ma las de fumat si asa am si facut.Sa stiti ca fumam, nu ma jucam.Si au trecut de atunci 3 ani si 4 luni.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  elis27 Sam 5 Ian - 20:17

Eu am zis deja ca am citit-o si n-a dat rezultate .Asta numai pentru ca eu nu vreau asta cu adevarat si daca eu nu vreau nici o carte nu ma determina sa o fac.In schimb am putut sa nu fumez o sapatamana pentru ca cand am pus un pariu cu cineva ,fara nici o carte .Apoi m-am apucat iar ca-mi place prea mult sa fac asta Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  habibi77 Dum 6 Ian - 14:46

Eu o am de ceva timp dar n-am citit-o, nu am vrut. O prietena a citit-o si s-a lasat de fumat. Am postat-o deoarece cineva a adus vorba de ea.
Noi suntem prea capoase sa facem ceva ce spun altii ca ar fi bine. Vom renunta cand vom considera ca nu ne mai produce nicio placere. Razz Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  Violoncella Dum 24 Feb - 13:33

Seaman, am identificat pana acum 2 carti pe care vreau sa le citesc Safe haven - Nicholas Sparks si The silver linings playbook - Matthew Quick.
Daca mi-ai spune cam ce gen preferi as putea sa iti spun si daca am asa ceva. Ce am nou acum sunt bestselleruri din ultimele luni. Dar am o gramada de carti si in romana si in engleza din domenii diferite. Rodica Ojog Brasoveanu, Radu Cinamar, Aryana Havah, Emil Cioran, Olimpian Ungherea, Ioan Dan, Lia Bugnar, Octavian Paler, Ileana Vulpescu, Colin Forbes, Nick Hornby, John Saul, Pascal Bruckner, Ian McEwan, etc. Plus psihologie, motivationale, reincarnare, conspiratie, alimentatie, gastronomie, etc si aici.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  seaman65 Dum 24 Feb - 15:08

Am si eu "tone" de carti si-n romana si-n engleza.
Ma uit de obicei dupa cele ale lui John Grisham, Michael Crichton, Robin Cook (ceva noutati, ca cele vechi le cam am)
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  veronica_franco Vin 21 Feb - 13:45

atat de simplu a scris:M-am uitat putin prin cartea recomandata de Habi.Mie mi se pare un fel de material de "propaganda".Atatea pagini insirate, cand de fapt totul e mult mai simplu:renunti la fumat doar daca vrei, daca nu vrei poti citi romane intregi cu astfel de povesti.Si eu o spun in cunostinta de cauza.


am gasit intamplator "discutia" asta dar vreau sa va spun ca am 5 ani de cand nu mai fumez datorita cartii asteia..
nu credeam ca ma voi lasa dupa 25 de ani cu o carte...am dat-o la 5 oameni inainte sa ma las eu dar M-AM LASAT!
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  pitulicea Vin 21 Feb - 14:04

Daca mai vorbiti mult despre ea, o citesc si eu  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  itina Vin 21 Feb - 22:26

Si pe mine m-ati facut curioasa.
Cred ca ma voi apuca de fumat doar ca sa vad cum e sa ma las.  confused 

Citesc acum un roman cu subiect contradictoriu. Cautam la un moment dat ceva usor, sa ma bine dispuna, sa nu-mi puna creierii prea mult la incercare si am cautat un roman de dragoste. Asa am dat peste "50 de umbre ale lui Grey".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu recomand pudicilor.  Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  myrk Vin 21 Feb - 22:31

De ce?  scratch 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Biblioteca virtuala - Pagina 4 Empty Re: Biblioteca virtuala

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum