GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe cine ai lua cu tine?

+10
Annmarie
Florin Popa
raichu
stiletto
daffy_
anca7
Vica
itina
ionutz72
pitulicea
14 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  pitulicea Vin 7 Feb - 11:25

Pe cine ai alege sa fie cu tine in anumite circumstante?
Alegerea se va face dintre personalitatile cunoscute din tara sau strainatate (actori, cantareti, savanti, oameni de litere, politicieni, etc.)
Exclamation E foarte important sa argumentati alegerea facuta!
Jocul acesta a mai existat, dar pentru ca lumea "trisa" prea tare, l-am luat de la inceput Smile Sper ca de data asta sa mearga mai bine si lumea sa faca alegeri "corecte", asa cum cere regula jocului.
Toate raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte si care incalca regulile jocului, vor primi un vot rosu din partea adminului.

Ex:
I: Pe cine ai lua cu tine pe o insula pustie?
R: Pe Brad Pitt, pentru ca e barbatul la care am visat dintotdeauna. Acolo, pe insula aceea pustie, nu va putea sa ma ignore :DCu putin noroc, o sa facem si sex  Laughing 

Prima intrebare:
Pe cine ai lua cu tine sa faceti o vizita prin spitalele din Romania?  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  ionutz72 Mier 26 Feb - 16:15

Pe Shakira pentru ca ritmul ei de dans va face pe multi sa-si revina din... reumaticele dureri de oase Laughing 

Pe cine ai lua cu tine pe un frig de-ti ingheatza inima-n tine?
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  itina Lun 10 Mar - 10:53

Pe unul din actorii ce l-au interpretat pe Yeti, cu conditia sa-si fi pastrat costumatia si sa fie de acord sa mi-i imprumute si mie.  Razz 
Pe cine ai lua cu tine la cules de floricele?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  pitulicea Lun 10 Mar - 20:55

Pe Catalin Crisan Very Happy Mi s-a parut intotdeauna asa de efeminat, incat indeletnicirea asta cred ca i s-ar potrivi de minune Very Happy Sigur ar aduna un buchetel frumos.

Pe cine ai lua cu tine la un picnic?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  Vica Lun 10 Mar - 22:40

Pe Florin Salam.Sigur va aduce in cosulet toate sortimentele de salam  Very Happy Voi avea grija sa-si tina mainile acasa ca nu suport pipaelile  Evil 

Tu pe cine ai lua daca mi-ai face o vizita la Sibiu?
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  pitulicea Mar 11 Mar - 20:15

Sibiul imi aminteste mereu de Lucian Blaga... Nu s-a nascut acolo, dar acolo si-a facut studiile si acolo si-a petrecut o buna perioada din viata, perioada plina de creativitate. Daca as putea, pe Blaga l-as lua cu mine... si poate, pana am ajunge la tine, ar mai scrie cateva versuri frumoase... pentru gazda noastra frumoasa Smile

Pe cine ai lua cu tine la un bal mascat?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  Vizitator Lun 17 Mar - 20:01

L-as lua pe Johnny Deep in rolul lui Jack Sparrow si as spune ca este Base matrafoxat   Very Happy Razz 


Pe cine vrei alaturi in caz ca ar trebui sa rezolvi un caz de crima?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Mar - 20:36

Pe Peter Falk, alias Colombo  Laughing Mi se parea tare simpatic pe vremuri, cand eram mica si prostuta si urmaream serialul. Cand am mai crescut mi se parea tare enervant Very Happy Da' se descurca bine, asa ca l-as lua cu mine.

Pe cine ai lua cu tine intr-o pestera?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  Vizitator Mar 18 Mar - 12:16

Cred ca pe Emil Racovita l-as lua, s-ar descurca cu siguranta mult mai bine decat mine si m-ar ajuta sa vad iar lumina zilei, invatandu-ma in acelasi timp cate ceva despre speologie.  Smile 

Pe cine ai lua cu tine intr-o aventura in jungla congoleza?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  anca7 Joi 20 Mar - 17:35

Pe Bruce Wilis deoarece poate sa ma apere la nevoie si sa procure cele necesare supravietuirii. Aventura constas in faptul ca ne aflam in asemenea loc, altfel de aventura (amoroasa) nu prea cred.

Pe cine ai lua cu tine daca ti s-ar spune ca viata pe pamant s-a sfarsit, dar ca exista posibilitate de supravietuire pe Marte

anca7
anca7
2
2


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  itina Lun 31 Mar - 0:09

Pe Will Smith. Mi se pare un tip grozav si cred ca s-ar descurca in orice situatie, chiar daca am avea parte de vreo intalnire de cine stie ce grad, pe acolo.  Laughing 

Cu cine ai vrea sa mergi la o petrecere privata?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  pitulicea Joi 29 Mai - 21:02

Cu Florin Piersic. El s-ar apuca sa spuna poante si bancuri, toti ochii ar fi atintiti asupra lui, iar eu as putea sa stau relaxata... sa mananc, sa beau, sa ascult, sa rad, fara sa fiu nevoita sa vorbesc. Very Happy Imi place sa tac!

Pe cine ai lua cu tine in Pestera Ursilor?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  daffy_ Vin 30 Mai - 11:13

eeee...as lua 3 persoane cu mine  Laughing 
1.Traian Basescu,ca sa am cu cine sa beau un pahar de vin facut din nuci de cocos si sa discutam in contradictoriu despre Elena Udrea.
2.Alexandra Stan,ca sa cante si sa incante ...ochiul lui Basescu(ala cu care inca mai vede) si al meu(cu care vad in ceata).
3.orice "kurnalist"(jurnalist,anal ist)de la antena 3,sa se certe cu Basescu atunci cand nu mai am eu chef de el.
 What a Face
pe cine ai lua la politie ?
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  Vizitator Vin 30 Mai - 15:47

Tot pe Base l-as lua si acolo l-as lasa, pentru macar 10 ani, dar nu intr-un birouas de pe acolo ci in duba care sa-l transporte intr-un loc de maxima siguranta (pentru el, fireste dar si pentru noi)   Very Happy 

Pe cine ai lua cu tine la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL ?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  stiletto Mier 18 Iun - 13:19

As lua-o cu mine pe J Lo, sunt sigur ca as atrage multe priviri si toti ar dori sa fie in spatele nostru, asa ca as avea cea mai buna priveliste asupra actiunii din arena si as fi si cel mai invidiat barbat.  Laughing 

Pe cine ai lua cu tine intr-o excursie la Paris?

stiletto
1
1


Sus In jos

Pe cine ai lua cu tine? Empty Re: Pe cine ai lua cu tine?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum