GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUMEA FILMULUI (2)

+13
shu
casp
Amrita
shadow
Queensland
Obi-Wan Kenobi
seaman65
myrk
parwous
RALUCA
atat de simplu
itina
pitulicea
17 participanți

Pagina 11 din 19 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Urmatorul

In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Mier 9 Iul - 19:55

Rezumarea primului mesaj :

Majoritatea dintre noi am uitat in ultimul timp,cum arata o sala de cinematograf.
Data de 28 decembrie 1895 marchează nu numai prima proiectie cinematografică ci si nasterea unei noi arte, arta cinematografică, cea de-a saptea artă cum mai este cunoscută. Sunt 117 ani de la rularea primului film. Pe marile ecrane ale lumii au rulat sute de mii de filme si milioane de actori, care la un moment dat ne-au incantat privirea.
Acesta este un topic despre a saptea arta, un topic in care sa va spuneti parerile sau gusturile despre film si astfel, sa le impartasiti si altora.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

IMPORTANT: Cei care postati aici, VA ROG, scrieti titlul filmului asa incat sa reiasa clar care e acesta. Diferentiati-l cumva de restul postarii. Faceti-l sa sara in ochi din primul moment.  cyclops  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  shu Mier 23 Mar - 13:47

pai da, Pitu... cand devine moale, realitatea devine dura... Sad ...e sabia lui Damocles de deasupra capului oricarui barbat de la o anumita varsta )...ca menopauza e naspa, de acord...dar macar ramaneti functionale, ca sa zic asa ...dar andropauza e un asasin tacut !... gun
shu
shu
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Mier 23 Mar - 14:06

Cum ai dat-o si tu, Shu, in lucruri serioase... la sfarsit. Sad
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  shu Mier 23 Mar - 14:21

sorry ! Embarassed ... incerc sa pastrez un echilibru ; nu vreau sa fiu chiar dirty grandpa al forumului Razz
shu
shu
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Mier 23 Mar - 14:27

Pai, asa pastrezi tu echilibrul? Cu una calda, alta rece? Cauta si tu ceva caldut, acolo. Twisted Evil Gata, ca iar ma ia Pitu de urechi si iar nu mai ajung sa va cunosc. Razz Cel putin, am ganduri bune. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  shu Mier 23 Mar - 14:42

ehe....cum m-ai citit.. Embarassed pai una caldutza caut Very Happy Evil
shu
shu
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Vin 22 Apr - 23:51

Am vazut asta seara Woman in Gold (2015). In rolurile principale: Ryan Reynolds si Helen Mirren.
Nu stiu daca s-a mai vorbit despre el, nu stiu cati dintre voi l-ati vazut, dar e un film care merita vazut.
Woman in Gold este pictura lui Gustave Klimt - Portretul Adelei Bloch Bauer. Inspirat din fapte reale, filmul ne aduce in fata ochilor o lume disparuta, ramasa doar in amitirile mostenitoarei acestui portret. Dupa multi ani in care a fost deposedata de bunurile detinute inainte de razboi, lupta sa recastige o parte din tot ce-a avut candva si astfel sa-si recastige familia pierduta.
Un film emotionant si impresionant, despre valori spirituale si morale, despre oameni care nu se lasa usor infranti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Sam 23 Apr - 9:09

Vad ca a aparut subtitrarea la dirty grandpapa. O sa-l vad azi.  Smile O sa ma uit si la cel propus de Pitu. Mi se pare cunoscut subiectul, dar sigur e vorba de un alt film. As fi tinut minte daca era vorba de un film de anul trecut. M-am uitat si la cateva secvente si nu-mi amintesc sa-l fi vazut.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Sam 23 Apr - 9:19

Astept comentariile despre filmul "porcos" Laughing Laughing Si nu numai. Sunt curioasa daca cel propus de mine iti place. Obi sigur o sa spuna ca a adormit dupa primele 3 minute Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Sam 23 Apr - 10:24

Sa stii ca tocmai mi-am pregatit ambele filme. Din secventele vazute, imi pare bun cel propus de tine, mai ales ca-mi place si actrita din rolul principal. Daca nu sarbatoresc azi prea mult, sper sa reusesc sa le vad pe amandoua. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Sam 23 Apr - 20:37

No, ce sa zic acum? Ziua incepuse bine. Eram vesela, radeam din orice si mi-am zis sa vad filmul cu bunicul. Daca va spun ca am vazut in jur de 50 de minute in doua reprize, cred ca intelegeti parerea mea despre el. Bausem si un pahar cu vin, asa ca trebuia sa fiu si mai bine dispusa si predispusa la obscenitati sau ce or fi fost chestiile alea sau replicile / gesturile scarboase. Idea O fi vina mea ca n-am fost, cine mai stie? Dar un deget bagat mereu in c.. nu mi se pare glumet, chiar daca e bagat de vreo 5-6 ori in alea 50 de minute de vizionare, un bunic ce vrea sa-i fie s.... p... sau p... (ca nu stiu ce mai avea) pana la moarte, nici macar penibil nu mi se pare. Ma intreb acum de ce-o fi acceptat De Niro asa un rol, iar scena aia cu masturbarea de la inceput, nici nu stiu cum s-o definesc. Am avut suficienta raabdare cu "filmul", nu cred ca mai avea cu ce sa ma surprinda.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Sam 23 Apr - 21:02

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Perfect! Inseamna ca nu mi-am pierdut simtul umorului.
Totusi, constat ca stai mult mai bine decat mine cu rabdarea si cu bunavointa. Ai ajuns pana la minutul 50 Surprised Laughing
Da... m-am gandit si eu la De Niro, cum de-a ajuns sa accepte un astfel de rol?!? Daca a ajuns la roluri de genul asta, prefer sa-l vad doar in filmele vechi si sa raman cu imaginea lui de mare actor Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Dum 24 Apr - 10:57

Ha! Si eu care intrasem sa vad noi propuneri interesante Laughing Despre Woman in Gold propus de Pitu, am scris si eu cu ceva timp in urma, cand l-am vazut. Mi-a placut:)
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Dum 24 Apr - 11:14

Ai scris si tu? Nu ma uitasem decat cu trei pagini in urma si acolo nu gasisem nimic. O sa ma mai uit Smile Cum nu-s prea pasionata de filme, nu-s atenta la topicul asta, doar cand si cand. D'aia nu stiu toate titlurile de care s-a discutat. Acum ca ai zis, in mod sigur o sa caut postarea sa citesc ce ai scris legat de film Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Dum 24 Apr - 11:22

Este mult mai in spate postarea si trecusem titlul filmului in romana, Femeia in aur, dar e f. bine ca ai scris si tu, asa mai vede cineva si eventual il si urmareste, nu este o pierdere de timp. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Mar 26 Apr - 20:19

L-am vazut si eu azi. Mi-a placut. Mi-a placut actrita, evident, dar eram convinsa de asta, mi-a placut eleganta cu care a tratat toata problema... Am socotit ca personajul care a stat la baza intregii povesti avea 78 de ani cand a inceput toata patania cu tabloul. Smile Altii nu si-ar mai fi batut capul la varsta aia.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 11 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 19 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum