GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Casatoriile intre homosexuali

+18
tegeusa
veronica_franco
itina
mielusica
elis27
Demostene
moonstone
atat de simplu
tano carridi
Radu
big_mama
Tizona
lynn
prafsipulbere
costica19
Mr Nobody
artcreative
pitulicea
22 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 5 Empty Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Sam 17 Apr - 16:21

Rezumarea primului mesaj :

Intrebata care este opinia ei asupra casatoriilor homosexuale, Teo Trandafir (candidata PDL) a raspuns:
"Mie mi se par OK. Atata vreme cat nu deranjezi pe nimeni, poti sa faci ce vrei. Nu ma deranjeaza pe mine, nu imi face mie nimeni nimic. Sunt niste oameni care se iubesc."
Apoi, Teo a revenit sustinand ca a inteles in mod eronat ca intrebarea se referea la relatiile intre homosexuali, nu la casatoriile intre acestia. "Legat strict de casatorie, nu cred ca acest lucru trebuie sa se intample. Statul gireaza prin autoritatea sa un contract intre doi oameni care poate servi drept exemplu pentru restul populatiei", a nuantat ea.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 26 Dec - 19:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Casatoriile intre homosexuali - Pagina 5 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Ink Sam 27 Iun - 16:20

doro50, eu nu ti-am dat rosu pentru ca nu stiu de unde se da.

Nu poti sa devii homosexual. Daca esti abuzat, cumva probabil o sa ai o idee ca asta e un lucru normal pentru tine. Nici o persoana homosexuala daca ar fi abuzata de o persoana de sex opus nu ar deveni hetero. Cumva incepi sa vezi lucrurile astea ca ceva normal si te obisnuiesti cu senzatia. Mintea ta nu o sa-ti mai spuna ca e ceva anormal pentru tine.
Orientarea sexuala nu se poate schimba, orice ar fi. Te nasti cu ea, la fel cum te nasti si cu alt gen de preferinte. Mie imi plac portocalele, lui X ii plac merele. Daca s-au facut studii pe aceasta tema si nu am auzit eu de ele, mi-ar placea sa le vad si sa aflu motivul pentru care fructul meu preferat e portocala.

Cat despre zoofilie, e total altceva. Animalul ala nu stie ce se intampla si nu isi da acordul pentru ca asa ceva sa se intample. Oamenii care se casatoresc isi dau ambii acordul pentru ca inteleg despre ce e vorba. Animalele nu. Deci sa nu punem casatoriile intre homosexuali (care implica doi oameni adulti care sunt constienti si isi dau amandoi acordul) si zoofilia in aceeasi oala, totusi.
Ink
Ink
1
1


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 5 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Sam 27 Iun - 16:40

Nu de tine spuneam ca mi-ai dat rosu, Ink Smile . Nu mai intrasem de mult la topicul asta si nu stiam ca de aici ma pricopsisem cu al 2 lea rosu, stiu de fapt si cine mi l-a dat, o persoana care era/este tare puritana, ca sa nu spun stramta la minte. Despre homosexualitate mi-am exprimat doar o parere, asa cum am spus nu am convingeri ptr ca nu stiu f multe pe tema asta, chiar nu am cine stie ce cunostinte in domeniu, drept ptr. care nici nu resping ferm ceea ce spui. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 5 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  shadow Sam 11 Iul - 23:27

Am luat si eu un vot sau doua rosii Laughing , nu-i bai , raman oricum la parerea mea Cool ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 5 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Vin 17 Iul - 14:42

Eu sunt de acord cu ce-a spus Ink în ultima ei postare. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum