GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMAGINEA CONTEAZĂ?

+4
itina
shadow
Queensland
Vica
8 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Sam 26 Sept - 9:18

Rezumarea primului mesaj :

Azi spunem că o femeie este liberă să facă orice, numai să nu-și pericliteze reputația. Paradoxal, deși în practică se poate dovedi că e foarte versatilă, în realitate domnișoara alege să-și țină ascunse… plăcerile carnale de care are parte – tocmai din teama de a fi catalogată drept o ușuratică. Această teamă provine tocmai din stilul agresiv al consorților masculi de a judeca libertinajul sexual al partenerelor lor. Unele femei cu trecut amoros bogat se simt vinovate și caută să se disculpe, apărând mecanisme de apărare inconștiente. Mulți bărbați spun că sunt de acord ca femeia să fi avut parteneri multipli, dar în sufletul lor poate apărea o rană emoțională. Pe de altă parte, femeile compară partenerii în sinea lor… generând iminent conflicte în cuplu.

Concluzia este că indiferent de alegerile pe care le facem pe plan sexual și câți foști iubiți acumulăm la “activ”, numărul acestora ar trebui să rămână confidențial – cel puțin față de partenerii noștri?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos


IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 15:38

O situatie ipotetica, fara intrebari catre cineva anume, fara raspunsuri, fiecare isi poate raspunde singur/a sau se poate intreba Smile
 Un cuplu e invitat la o petrecere. Ea fruymoasa, eleganta, straluceste de buna dispozitie, ajunge prin a fi atractia petrecerii. El, mai putin, nu prea e cunoscut decat ca "perechea", sade la o masa. In scurt timp, apar si "craii" nelipsiti de la petreceri. Ea il cauta cu privirea, sperand ca o va salkva, in vreun fel. Dar, desi el nu spune nimic.. are ochii reci, si are un simulacru de zambet, de genul "salveaza aparentele". In cazul asta, chiar daca nu spune nimic, nu reproseaza, nu face scene.. cat de "condimentata" este relatia? Identica e situatia in care el e in centrul atentiei, si ea mai putin.. E mult prea complicat sa poti raspunde ca a fi gelos e asa si asa, a nu fi gelos e asa si asa. 
Intrebarile, sau raspunsurile, tin de fiecare cititor in parte. Scuze ca am acaparat subiectul Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 15:53

Un cuplu invitat la o petrecere. Daca sunt doar prieteni situatia descrisa de tine mi se pare perfect normala. Daca sunt iubiti, vor transmite acest lucru prin comportamentul lor si numai un nebun ar interveni facand avansuri, si daca prin absurd apare situatia descrisa de tine, apai tipul e un papa-lapte daca i se mai si cere tacut ajutorul. De unde condimente ?!? Ce sa reproseze? Ca iubita a dat ocazia ? Barbatul ala nu e bun nici macar de manta de vreme rea. Raul meu i-ar ucide pe loc pe craii aia. Si daca tu crezi ca o femeie sta linistita la o petrecere cand vede ca iubitul ei e curtat de altele, acasa sigur va incerca tigaia luata de la reduceri. Dry cooker e buna la educatie. Daca nu are nicio reactie, iubirea lipseste cu desavarsire. Barbatul ala probabil ar duce-o si la amant, ar astepta-o la usa, apoi ar duce-o acasa, ar spala-o (poate) si ar baga-o in pat. Sau femeia sta cu el din alte considerente, bani si pozitie sociala.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 16:09

sunt destui nebuni pe lumea asta care sa incerce marea cu degetul, poate poate. Deci, sa ma feresc de dry cooker? Smile Comportamentul in societate e diferit.. nu poti sari peste mese de gatul unora ca ti se face curte, sau avansuri, caz in care poate fi cerut ajutor din priviri. Nu contest nimic din ce spui, doar ca avem pareri diferite si vedem in mod diferit Smile Nu cred ca o femeie prin faptul ca arata bine da ocazii pentru a primi avansuri. De asta spuneam ca aproape imposibil sa definesti asa ceva in cateva cuvinte.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  atat de simplu Lun 11 Ian - 17:01

Un dram de gelozie nu strica. Din contra. Smile Dar doar atat.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 17:24

Mie unuia, si recunosc ca sunt subiectiv, imi este inconfortabil si acel dram. Dar asta nu inseamna ca nu as intelege, sau ca as cauta nod in papura pe criteriul asta.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 10:23

casp a scris: Ea fruymoasa, eleganta, straluceste de buna dispozitie, ajunge prin a fi atractia petrecerii .... In scurt timp, apar si "craii" nelipsiti de la petreceri..

Situatia ta ipotetica e prea ipotetica Laughing  .
O femeie oricat ar fi de frumoasa nu ajunge ''atractia '' unei petreceri decat daca ea isi doreste acest lucru iar  
Ea il cauta cu privirea, sperand ca o va salkva, in vreun fel.
este doar o scuza de genul '' vezi dragule , eu n-am nici o vina'' Evil , in acest caz reactiile barbatului sunt destul de limitate Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 11:21

uneori, shadow, e doar un pas intre ipotetic si realitate, desi nu contest ce spuneti voi, ca "ipotetica" mea e prea ipotetica.. darf am vazut si cum ipoteticul devine realitate, si nimic nu ma mai mira..cred Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Ian - 11:54

Dramul ala de care ziceam e destinat mangaierii orgoliului partenerei / partenerului. Razz  Ca este nevoie si de asa ceva din cand in cand, doar oameni suntem. In rest, perfect de acord cu ce-a zis Shadow in ultima lui postare. Si "cateaua" trebuie sa ridica coada in astfel de cazuri, altfel nu se intampla nimic. Am folosit acest termen, pentru ca este un fel de vorba care umbla si care spune exact acelasi lucru. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 18:14

Simpla incisiva ca de obicei Laughing  ... mai putin de acord cu termenul ''catzea'' , chiar daca pupular asa i se spune .

Am vorbit anterior doar conjunctural despre femei , in fapt ambele sexe sunt sortite pacatului prin ''ridicarea cozii'' Very Happy  , asta ca sa nu zic ca barbatii exceleaza  Evil   , fiindca pana la urma o ''frumusete'' n-ar insemna nimic fara priviri patimase si vorbe exaltate masculine ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Amrita Mar 12 Ian - 18:27

Societatea a fost ambigua si decadenta in toate timpurile...
O parte din ea. Totul tine de principii si moralitate.
Astfel ,fiecare se poarta in functie de educatie ,cei7 ani de-acasa,inteligenta si intelepciune........
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Amrita Mar 12 Ian - 18:30

si de patinajul hormonilor..... of course..... Very Happy clown
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Ian - 18:30

Shadow, la ora aia mancam si nu-mi statea mintea la sinonime. Laughing Am scris ce mi-a trecut prima data prin cap. Oricum, ideea e importanta. In plus, am incercat sa scot in evidenta instinctul animalic. Depinde doar de noi sa-l controlam sau nu. Daca dorim sa-l lasam liber, sa nu dam vina pe "pradatori". Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 18:36

simpla, amrita... verdeeeee! Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 19:05

Doua voturi verzi , date dezinteresat : unul pentru patinajul hormonilor , fapt ce presupune  declinarea vinovatiei constientului Very Happy  , si un altul pentru achitarea pradatorilor  Laughing ...

La scara mica vorbind , mai putem spune ca imaginea nu conteaza ?! rolling on the floor
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 19:08

voturile le-am dat pentru ca asa am considerat de cuviinta, si insinuarile voalate sau ironia gratuita ma lasa rece. Credeam ca topicul este pentru a-si spune fiecare parerea, nu sa se stea in umbra si sa se dea cu parerea. Ultimul post la acest topic.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 4 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum