GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ghicitul in cafea

+13
teardrop
Obi-Wan Kenobi
mihaela_23
gaby
seaman65
tegeusa
eliodor7
snow
mrs nobody
HAUU_HAUU
habibi77
pitulicea
fl3252
17 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Ghicitul in cafea Empty Ghicitul in cafea

Mesaj  fl3252 Dum 25 Iul - 23:44

Nu demult o persoana pe care o stiu a fost la cineva sa-i ghiceasca in cafea, persoana respectiva era foarte sceptica la astel de practici, dar surpriza ia spus destul de clar toate lucrurile importante din trecut si nu a gresit cu nimic iar despre viitor va trai si va vedea. Povestea asta ma pus pe ganduri, cum a putut sa-i zica asa clar?chiar nu avea de unde sa stie.
Va ghicit cineva in cafea? Si a avut dreptate? Sau aveti de gand sa mergeti?
Cat este de ortodox acest lucru?
Cunoaste cineva o persoana care ghicestespre asta?
Si nu in ultimul rand...Credeti in asa ceva?
fl3252
fl3252
1
1


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  pitulicea Lun 26 Iul - 8:23

Nu cred in astfel de practici, desi, se intampla uneori sa se adevereasca. Cred ca-i pura intamplare.
A fost o vreme cand inclinam sa cred in ghicitul in cafea. Aveam diverse amice care pretindeau ca stiu sa citeasca in zatul de la cafea, fara a se considera mari experte in arta asta. Ce m-a facut sa cred? Probabil faptul ca toata lumea care mi se uita in ceasca, vedea cam acelasi lucru: ca o sa ma casatoresc cu un barbat saten, aratos si bogat. O sa fiu bogata si o s-o duc bine. Dupa cum spuneam, amicele erau doar niste amatoare, asa ca n-au intrat in prea multe detalii si subtilitati, sau, daca au facut-o, le-am uitat intre timp. Am retinut doar esentialul. Acel "esential" care nu s-a adeverit niciodata. Din tot ce mi s-a aratat in cafea, e valabil doar ca o duc bine.... si-atat Very Happy Nu-s bogata si nu am baiatul la care visam Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  fl3252 Lun 26 Iul - 9:17

Eu ma refeream la persoane mai cu experienta, presupun ca nu oricine are harul acesta, iar ceea ce ai faut tu cu prietenele tale este o joaca. Si eu as zice ca e pura intamplare, dar ia zis prea multe intamplari din trecut si prea exact ca sa fie intamplare.
fl3252
fl3252
1
1


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  pitulicea Lun 26 Iul - 9:24

Eu am povestit singura mea experienta de acest fel. De fapt, au fost mai multe.... dar fara importanta. Vorba ta, a fost mai mult o joaca.
Nu mi-a ghicit nimeni la modul serios, asa incat sa pot spune ca am ramas impresionata. Nu cunosc pe nimeni care sa se priceapa, cu adevarat, la asa ceva.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  habibi77 Lun 26 Iul - 10:43

Exista persoane care au acces la inregistrarile Akashice, adica la dimensiunea unde sunt inmagazinate toate evenimentele si toate amintirile noastre, din acest motiv iti pot spune foarte exact ce s-a intamplat in trecutul tau. Viitorul insa , dupa parerea mea, este incert....cu toate ca exista texte care sustin ca in Akasha sunt inregistrate si actiunile viitoare, Eu sunt de parere ca viitorul poate fi modificat. Da, il poti "ghici", dar nimic nu este batut in cuie.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  HAUU_HAUU Mar 24 Aug - 1:21

“dar surpriza ia spus destul de clar toate lucrurile importante din trecut si nu a gresit cu nimic” , “chiar nu avea de unde sa stie.” .. aha , lasa-ma sa ghicesc! .. prietena s-a dus acolo, ghicitoarea ii spunea cate ceva , sub forma unei intrebari .. si ea raspundea Laughing .. de aici , "ghicitul" .. lasati mai fetelor naivismul asta Sad ..

iar asta :“iar despre viitor va trai si va vedea.” .. Laughing Laughing Laughing asta m-a terminat pur si simplu! Laughing Laughing

stiam io ca trebuia sa-mi pun nicku' mama_omida :green
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  mrs nobody Mar 24 Aug - 1:24

urasc ghicitul in cafea..singura data cand am facut-o mi s-a spus ca voi avea o saptamana fericita, dar au fost numai lacrimi
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  snow Mar 24 Aug - 1:33

incerca si horoscopul, e mai rau Laughing
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Dilema...

Mesaj  eliodor7 Mar 7 Dec - 1:55

Vis-a-vis de acest subiect... un profan ca mine... isi permite sa-si aminteasca faptul ca... in urma cu multi ani... la o intrunire... Vasile Andru spunea ca: "Ignoranta este singura piedica in calea evolutiei spirituale..." Alexandru Cristian Milos mi-a confirmat sub o alta formulare acelasi aspect al... evolutiei spirituale... Cum ramane cu... ghicitul in cafea?! O chestie amuzanta... Cititul in cafea?! Este ceva... ezoteric... no comment Nu vreau sa supar pe nimeni dar... in asemenea probleme... cred ca este foarte benefic un studiu serios... Ce spuneti?! Incepem cu Mircea Eliade, ca-i de-al nostru? Si... a fascinat o lume intreaga cu trairile si scrierile sale... daca nu ma insel....... LUMINA, IUBIRE si PACE!!!
eliodor7
eliodor7
1
1


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  pitulicea Mar 7 Dec - 8:14

O chestie amuzanta..... Dar tot n-am inteles daca crezi sau nu in ea Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  snow Mar 7 Dec - 8:55

Singura legatura pe care o vad intre titlul subiectului, paranteza ta si Eliade, este poate Maitreyi.
Ma pot insela insa, nu am citit prea mult Eliade. Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  tegeusa Joi 20 Oct - 14:13

pentru ghicit in cafea trebe cafea naturala sau e bun si Iacobs 3 in 1 ? Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  seaman65 Joi 20 Oct - 14:50

Nu se accepta decat lucruri naturale: cafea, diamante... Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty seara buna voua !

Mesaj  gaby Vin 28 Oct - 23:11

tre' sa recunosc ca la mine a mers ! depinde de ghicitoare !
gaby
gaby
1
1


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  pitulicea Vin 28 Oct - 23:13

Hai povesteste-ne mai pe larg Smile Eu sunt curioasa.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ghicitul in cafea Empty Re: Ghicitul in cafea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum