GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre-al nostru presedinte....

+20
Pingu
mielusica
Obi-Wan Kenobi
wind30s
dincadenisa
tegeusa
TISENIE
habibi77
shadow
teardrop
Radu
antonyo121982
JeSsYkA
Tizona
Mr Nobody
seaman65
daffy_
HAUU_HAUU
snow
pitulicea
24 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 5 Aug - 15:58

Rezumarea primului mesaj :

Basescu, la spital din cauza unui betisor de urechi
Intrebat despre motivul consultatiei sale la ORL, la Spitalul Militar Central din Bucuresti, presedintele a spus ca marti a inotat, asa cum face in fiecare dimineata, iar dupa aceasta a vrut sa isi curete urechile si si-a bagat invers un betisor cu vata.
"Vorbeam la telefon cu unul dintre ministri si mi-am bagat invers betisorul", a spus Basescu


Cu totii suntem supusi greselii Very Happy chiar si Base! Auzi la el... si-a bagat invers betisorul. Vai de urechile lui!
Pacat ca n-avea un cutit in mana...in timp ce vorbea la telefon cu ministrul respectiv Evil Sa se scobeasca cu el prin timpane Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 14:50, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Lun 11 Noi - 19:09

Ei nu sunt prosti in esenta- amandoi sunt profesori. Viorica e nitel inculta, dar Ioha e gogoman mare. Le-am urmarit discursul amandurora- ei nu sunt oameni politici. Ioha e infantil si nitel retardat- citez din memorie fragmente de discursuri: am dat cu flit, ghinion, guvernul meu, victorie, am dat jos psd!, am ajuns foarte prost, alegerile nu se castiga cu oameni, ci la masa verde a tratativelor etc. Nu mai spun ca se blocheaza in mijlocul frazelor, uita, apoi cand a fost intrebat de ce ar merita al doilea mandat, a dat mirat din umeri.

Viorica face greseli agramate, din neatentie. E mai simpluta, dar are suflet bun. Laughing Eu nu sunt fan Viorica, sunt antiiohannis. Laughing

Ponta, pe langa unele calitati- are stofa de om politic. Dar, daca sapi mai adanc, descoperi in el o doza mare de infantilism, rautate si lipsa de viziune politica. Poate a si fost obligat sa procedeze astfel, cu amenintarea de dosare DNA- atunci cand si-a dat demisia din functia de prim ministru.

Apai io n-am de ce sa te iert. Te-o ierta Veorica. Laughing Ma bucur insa ca asteptarile nu ti-au fost inselate de Klaus. Nu stiu insa care-i sunt insa realizarile, ca eu nu-i vad niciuna, in afara de pupincurismul politic pentru care este bine vazut de liderii europeni si americani.

De-abia astept sa-l vad cum se face de ras intr-o confruntare televizata. Macar Veorica stie sa raspunda la doua intrebari. Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Lun 11 Noi - 19:31

Da, Iohannis e cam talamb Very Happy Eu l-am votat pe Paleologu. confused
Sunt curioasa daca va accepta infatuatul dezbaterea la care a fost invitat de catre Universitatea din Bucuresti si Europa FM Very Happy Ceva imi spune ca nu Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Lun 11 Noi - 19:58

M-am uitat la stiri acum. Se pare ca alege sa mearga in teritoriu, desi a spus ca oamenii nu conteaza. Very Happy Laughing

Eu cred ca nu va merge nicaieri, nici dezbatere nu va fi. Very Happy Laughing Va sta chitic, de frica sa nu faca boacane. Laughing

Si eu tot pe Paleologu. N-am gasit alta rima. Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Lun 11 Noi - 20:16

Daca afli ca merge la dezbatere, sa ma tragi de maneca, sa-i urmaresc si eu. N-am mai vazut demult o comedie buna Laughing Laughing

Pai daca e sa vorbim de inteligenta, macar sa ne referim la oameni cu adevarat inteligenti (Paleologu) Smile
Ma amuza cei care se cred inteligenti, pentru ca l-au votat pe Iohannis si-i considera prosti pe toti cei care au votat-o pe Dancila, asa cum ma amuza cei care se cred inteligenti ca au votat-o pe Dancila, in timp cei ii cred prosti pe cei care l-au votat pe Iohannis. Dar cei mai si cei mai destepti se cred cei care l-au votat pe Barna Very Happy Ei sunt de-a dreptul genii si cum geniile nu pot fi foarte multe pe metru patrat, era normal ca Barna sa nu stranga mai mult de un pumn de voturi Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Lun 11 Noi - 20:41

Laughing Laughing

In special tineretul a votat Barna. Eu ii inteleg, cumva, vor si ei sarmanii o schimbare- in bine. Dar cei care s-au nascut dupa '90 si se cred buricul pamantului, nu inteleg ca nu se poate sa negi traditia de 2000 de ani a poporului roman, sa devii radical si extremist. La noi nu merge cu liberalism extrem si cu ateism.

Daca Barna nu era cu ateismul si cu lgbt-ul, era votat masiv, il batea lejer pe Iohannis, si eu il votam (Nicusor Dan pentru aceasta a fost exclus din partid, pentru ca a inteles ca tre' s-o lase mai moale cu agresiunile impotriva bisericii si cu ideologia lgbt). Asa, cu ideologii neomarxiste impuse de strainatate (si in trend european si mondial), a dat chix si deja e iesit de pe esichierul politic.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Lun 11 Noi - 20:52

A procedat foarte bine Very Happy NU-i era locul acolo Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Lun 11 Noi - 21:01

Mna. Pacat ca ne ducem la vale ca natie. Tre' sa fim mai uniti. Altfel disparem.

Valabil si pe forum. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Mier 13 Noi - 9:47

Barnas nu era bun de presedinte , nu are experienta si este prea tanar , nu-l judec dupa religie sau preferintele sexuale Very Happy , iar tineretul trebuie sa aiba o optiune , al lor este viitorul .

Paleologul ... nu zic nu , dar nu are in spate o formatiune puternica care sa-l sprijine iar apropierea de Basescu nu il avantajeaza .

Iohannis mi-a placut din prima , de cand a vrut sa intre prim ministru si Basescu l-a refuzat ,  dupa 14 ani de activitate stralucita ca si primar ar fi fost un lider bun la Palatul Victoria ... inca sper ca dupa ce-si va termina al doilea mandat ca presedinte sa fie si prim ministru .
  Sper sa nu mearga la nici o confruntare cu Veorica , ar fi doar un balci , ceva sub demnitatea lui ...
  E mut ? Adica va placea mai mult Basescu cand iesea in fiecare seara la ora 6 ? Evil ... ne dadea circ , paine a fost mai putina . Twisted Evil
 
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 10:10

Tinerii, fara noi, "batranii", nu vor avea un viitor prea stralucit Smile Pe majoritatea dintre ei, noi ii tinem in spate. Cand nu vom mai fi noi, generatiile vechi, va fi vai si-amar de ei. Generatia "fulg de nea" nu stie sa faca nimic, nu stie sa gandeasca, nu stie sa decida ce e bine.

Mie mi-a placut Iohannis ca primar, dar odata ajuns presedinte, nu mi-a mai placut. O dezbatere cu contracandidatul, nu poate fi "sub demnitatea lui". Nu o face pentru Viorica, ci pentru alegatori, pentru popor. Asa functioneaza democratia. Daca e atat de "demn", de ce nu candideaza ca presedinte al USA? confused Auzi acolo... e prea demn sa discute si sa-si justifice mandatul in fata noastra, a rahatilor de romani.
Daca-i un om demn, de ce ar trebui sa faca balci? Ar pune-o subtil la punct daca ar fi atat de inteligent pe cum il cred unii. Nu-i. Daca n-are raspunsul pregatit la intrebari, se pierde. Si Viorica ar putea sa-i puna intrebari - in direct - la care sa nu stie ce sa raspunda Very Happy Cam in asta consta demnitatea lui Laughing Laughing In teama de a nu se face de cacao.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Mier 13 Noi - 17:19

..e prea demn sa discute si sa-si justifice mandatul in fata noastra, a rahatilor de romani...
Esti rautacioasa , sunt multi romani care gandesc ca mine , care nu ne dorim sa-l vedem antrenat inr-o discutie cu madam Dancila , nu consider refuzul sau de a se ''duela'' ca pe un afront , dimpotriva  ...

Insasi persoane din anturajul ex-prim minstrului au spus : '' e proasta dar e proasta noastra si trebuie sa o sustinem '' ... eu inteleg sa sustii un prieten la nevoie dar aici e vorba de oportunism :  altcineva nu Iohannis  incearca sa-si justifice actiunile  in fata rahatilor de romani ...

Posibil sa ma insel , nu detin adevarul universal , dar pana la proba contrarie cred in ce-am spus .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 17:52

Si eu cred in ce spun eu Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  atat de simplu Mier 13 Noi - 19:26

Eu atat zic: nu Dancila!
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Mier 13 Noi - 19:49

Am urmarit-o nitel acum pe Dancila- vorbeste mai bine liber decat de pe hartie.

Eu zic- niciodata Iohannis sau Barna. In rest- oricine ar fi fost in turul 2. Si fara unguri, desigur. Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 20:40

Laughing Laughing Eu zic niciodata Barna. In rest, prea putin imi pasa mie cine e in fruntea tarii confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Mier 13 Noi - 21:00

Da. Mie imi pasa, ca sunt roman. Very Happy Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 8 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum