GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 1 din 33 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 13:27

Sa dam startul la joc Smile

Mai multe imagini - un singur cuvant! 2213  Mai multe imagini - un singur cuvant! 3327

2 + 4 = 6
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 5 Feb - 14:37

rabate?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 5 Feb - 15:18

Chiar nu stiu ce sa zic Laughing , nu mi se leaga ceva logic ... las sa vaz daca e buna solutia data de Florin .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 15:19

NU banana
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 5 Feb - 15:24

Ma gandeam eu ca nu e buna, dar nici mie nu mi se leaga. Sa fie rapusa?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 15:26

Nu banana Niciuna din imagini n-ai deslusit-o corect Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 5 Feb - 15:43

Uite la ea cum se alinta ! Very Happy Laughing

Nu cred ca s-a gandit Pitu la Ra pentru prima imagine , ar mai fi zi dar nici aici nu se lipeste nimic ... nu-mi dau seama ce-ar fi acolo din doua litere scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 15:51

Pe prima ai ghicit-o Twisted Evil Mai ramane a doua.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 5 Feb - 15:56

duri ...ziduri ? Rolling Eyes Duro ! Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 15:57

Daaaa!! clown Am facut putin pe dura, ca prea le ghiceati usor Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 5 Feb - 16:00

Eu in locul tau nu dadeam nici un indiciu Evil ... ghicitoarea este de nota 11 , nu are nici un cusur , trebuia sa ne lasi sa fierbem la foc mic Twisted Evil ... rolling on the floor

flower big hug
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 17:43

Ai dreptate. Trebuia Very Happy

Mai multe imagini - un singur cuvant! 3311  Mai multe imagini - un singur cuvant! 615

3 + 4 = 7
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 5 Feb - 17:52

Trebuia. Razz
Cazarma?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 17:53

Da si da Laughing ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 33 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum