GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TUTORIAL de postat fotografiile

+10
elis27
Pingu
Obi-Wan Kenobi
criss
seaman65
JeSsYkA
pitulicea
teardrop
habibi77
Radu
14 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Radu Lun 29 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

post reply -> gazduieste o imagine (butonul cu discheta pe el) -> alegi poza din pc -> apesi "host it" -> o sa se dechida un link nou, de unde dai copy la "forum code" -> revii la mesaj si apesi butonul cu imagine (cel din dreapta celui cu discheta mica), unde copiezi "forum code"-ul
Radu
Radu
5
5


Sus In jos


TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  JeSsYkA Sam 10 Dec - 6:54

Seaman, multumesc frumos. Chiar asta faceam acum, sa pun in aplicatie ceea ce mi-ai spus.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  criss Dum 30 Sept - 10:04

Radu a scris:post reply -> gazduieste o imagine (butonul cu discheta pe el) -> alegi poza din pc -> apesi "host it" -> o sa se dechida un link nou, de unde dai copy la "forum code" -> revii la mesaj si apesi butonul cu imagine (cel din dreapta celui cu discheta mica), unde copiezi "forum code"-ul


nu merge sa incarc poza. Nu este activ butonul "browse"; nu pot sa aleg poza din calculator. Apoi am incercat diverse actiuni. M-am dus pe imageshack si am incercat sa pun direct. Nu ma lasa ca la "contul instant" zice ca sunt deja in sistem. Am incercat parolele mele. Nu merge nici una. Am cerut recuperare parola, imi spune ca nu exist. Cred ca pur si simplu nu e cazul sa pun fotografii in acest forum. In fine... nu vreau decat de vreo 3 saptamani sa pun o poza si nu pot. mesaje private nu se poate...asta e va urez mult succes! confused poate nu se poate cu internet explorer? am incercat si cu crome si cu mozzila...
criss
criss
2
2


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 30 Sept - 10:11

trebuie mai intai sa-ti faci cont pe imageshack. daca ai cont mai vechi de 6 luni acolo si neutilizat , a fost dezactivat.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Pingu Dum 30 Sept - 10:13

Incarci imaginea pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu ai nevoie neaparata de cont, iar dupa aceea ii dai sa-ti apara doar poza.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  pitulicea Dum 30 Sept - 10:15

Eu aici nu stiu da explicatii...las baietii s-o faca Smile

Eu am contul pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si merge foarte bine.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  criss Dum 30 Sept - 10:19

Pingu... mie imi spune ca inregistrarea este obligatorie...
criss
criss
2
2


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Pingu Dum 30 Sept - 10:21

Io incarcam si fara cont, posibil sa fi schimbat. Very Happy
Atunci nu-ti ramane decat sa-ti faci un cont nou. Wink
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  criss Dum 30 Sept - 10:29

cred ca este inutil... ca sa imi fac cont trebuie sa pun alt e-mail, acum imi fac alt email pentru asta? Dupa ce am incarcat poza pe imageshack, imi cere autentificare sau inregistrare. Nu pot nici una cu mail-ul pe care il am. Nici nu stiu care e treaba cu poza pe care am pus-o acolo: este in sistem la ei sau nu? oricum imageshack era link mai jos putin cand i-am dat sa gazduiasca imagine de pe bara de instrumente de la mesajele de pe acest forum. Cred ca am pierdut f mult timp cu asta. O sa mai incerc cu picasa si daca se poate bine, daca nu asta a fost.
criss
criss
2
2


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  elis27 Dum 30 Sept - 11:55

Eu tocmai am pus imagini si merge deci nu forumul are o problema si nici cont nu trebuie ca eu n-am .
Nu stiu sa explic dar ceea ce pot sa spun e ca urmez exact pasii din tutorialul postat de radu Smile
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  criss Dum 30 Sept - 23:17

bine, multumesc pentru tot! problema e la mine, deci trec mai departe!
toate bune! Laughing Shocked
criss
criss
2
2


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  pitulicea Mier 21 Noi - 21:25

Stie cineva de ce nu se vad unele poze postate pe forum? Rolling Eyes Ca de exemplu, pozele Ralucai?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 21 Noi - 21:29

posibil sa fie in format prea mare,si sa nu fie uploadate complet pe imageshak, nu stiu ce formate accepta forumul dar sa incerce formatul jpg . cu maxim 1280X1024
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  seaman65 Mier 21 Noi - 21:35

Eu le incarc intai pe imageshack si selectez marimea "for forum boards" inainte de a le incarca in contul meu.
Daca fac incarcarea prin forum, nu trece prin contul meu imageshack, dar nici nu am optiunea de selectare a marimii pozei ce va fi afisata pe forum.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  pitulicea Joi 22 Noi - 9:34

Pe mine nu m-ati lamurit prea mult, mai ales ca n-am cont pe Imageshack Rolling Eyes Poate a inteles Raluca mai multe...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  RALUCA Joi 22 Noi - 9:37

Nu am incarcat pozele mai alfel ca si alta data. Am facut exact pasii ca si pana acuma. Curios ca pana acuma se vedeau si brusc nu se mai vad.Niciodata nu le-am redimensionat iar formatul este jpg nu altul.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 2 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum