GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profetii

+10
freda white
itina
atat de simplu
Woo Woo
myrk
shadow
seaman65
pitulicea
dersky
habibi77
14 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Profetii

Mesaj  habibi77 Sam 4 Dec - 18:34

Rezumarea primului mesaj :

Profeţiile de la Celestine, au fost descoperite într-un manuscris scris în limba aramaică, la Templele Celestine (Templele Cereşti) din Peru. Limba aramaică este limba în care a fost scrisă o parte din Vechiul Testament.

Manuscrisul datează cam din anul 600 Î.Hr. şi prezice transformări uriaşe în societatea omenească. Este vorba despre o renaştere a conştiinţei, care nu e de natură religioasă, dar e spirituală.

http://www.scribd.com/doc/27438119/Profetiile-de-La-Celestine-Sinteza
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  habibi77 Dum 3 Noi - 13:12

Nu-l intelegeti pe Rasputin? Laughing  Descifrati asta:

PROFETIILE ARHIM. GAVRIIL DESPRE ANTIHRIST:În timpurile lui antihrist oamenii vor aştepta salvarea din cosmos. Surprised Very Happy 

În perioada vremurilor de pe urmă nu vă uitaţi la cer: aţi putea fi înşelaţi de minunile ce se vor petrece acolo – puteţi să greşiţi şi să vă pierdeţi.

Adepţii lui antihrist vor umbla dezgoliţi. Creştinii însă vor fi îmbrăcaţi cuviincios. Conform canoanelor bisericeşti femeia nu trebuie să poarte haine bărbăteşti. Îmbrăcămintea omului arată starea lui duhovnicească.

Diavolul are 666 de mreje. În timpurile lui antihrist oamenii vor aştepta salvarea din cosmos. Aceasta va fi cea
mai mare înşelare (momeală) a diavolului: omenirea va cere ajutor de la extratereştri, neştiind că aceea sunt demoni.
sursa

Extraterestrii vin din Iad. Twisted Evil  Laughing 


habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 13:16

Laughing 
Profetul asta ma face sa cred ca apocalipsa, daca a fost vreuna, a trecut demult. Laughing 
Am scapat teferi! Razz Laughing
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  shadow Dum 3 Noi - 17:26

Apropo de profeti si profetii : ascultam o emisiune Trinitas ( au montata o antena radio pe Toaca , e postul de radio care se prinde cel mai bine in zona pe FM si chiar au , inafara de slujbe , destule emisiuni culturale faine ) si vorbeau despre profeti spunand ca dupa Hristos nu au mai existat , doar impostori ... nu ca le tin partea clericilor , dimpotriva Laughing  , dar in aceasta privintza tind sa le dau dreptate Cool .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 17:29

De-acord. Smile 
Dar cu toate astea trebuie sa fie si profeti, fie ei si escroci, ca doar creduli sunt cu duiumu', nu? Very Happy
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  shadow Dum 3 Noi - 17:30

WW nu comentez despre ultimii ca iar imi adun critici si zau ca nu mai am unde sa le pun Rolling Eyes   ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  habibi77 Dum 3 Noi - 17:37

Isus a fost profet? Rolling Eyes 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Vizitator Dum 3 Noi - 17:38

A implinit o profetie, poate in sensul asta. Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 17:41

Iisus a fost si profet, da. Smile 
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  shadow Dum 3 Noi - 17:43

Biserica nu zice ca a fost profet , este fiul lui D-zeu , nu ? ... ci doar ca profeti au existat pana la EL ( Abraham , Moise , Iasaia , Ioan , etc )
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  habibi77 Dum 3 Noi - 17:47

Profetul face profetii.

Eu nu cred ca a zis vreodata ca el este fiul lui d-zeu. Eu nu cred in d-zeul biblic....dar asta este alta discutie.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  shadow Dum 3 Noi - 17:51

Eu n-am comentat in nume propriu , doar despre ce zice Biserica Razz ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 17:53

Este Fiul lui Dumnezeu, fara nicio indoiala, dar a fost si profet. Biblia asa spune.
De cate ori nu i s-a spus: "Acesta este Iisus, profetul din Nazaretul Galileii!"?
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  atat de simplu Dum 3 Noi - 18:08

Woo Woo a scris:O prevestire ramane o prevestire, e exacta. Nu e bine sa inteleaga fiecare ce vrea, isi pierde rostul, isi pierde din credibilitate.
Poti fi poet altadata. In fata unei coli albe, de pilda, si sa scrii doar poezie. Smile 
 
Atat de exacta, incat toti se chinuie s-o descifreze. Laughing De parca acea credibilitate poate fi dovedita pe loc... Eu stiu poeti care au fost mai profeti prin versul lor decat anumiti profeti autoproclamati.Si-au scris tot pe-o coala alba, spre deosebire de profeti...Chiar, astia pe ce-or scrie?  scratch
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Woo Woo Dum 3 Noi - 18:12

Poate fi exacta si daca nu-i stii data. E exacta in sensul ca "asa o sa se intample" si nu altfel. Smile 
Cu siguranta ca exista poeti profeti, cu profetii intr-ale sufletului, probabil, dar in profetiile astea e vorba de cu totul altceva.
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  atat de simplu Dum 3 Noi - 18:14

Nu la data ma refeream. Surprised  Ma refeream la claritatea exprimarii ei ( a profetiei). Eu nu cred in profeti si cu asta am spus totul.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 2 Empty Re: Profetii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum