GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fostii...o durere constanta in ...

+20
Pingu
zuza_cea_cu_inima_rosie
JeSsYkA
Nicole
moonstone
pana
atat de simplu
Nana_Duval
mielusica
Melodia
Tizona
seaman65
tegeusa
juliette
sonic
Demostene
pitulicea
mrs nobody
deea
daffy_
24 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  daffy_ Lun 31 Ian - 17:19

Rezumarea primului mesaj :

Cred ca toti avem macar un fost/fosta care ne calca constant pe nervi.
Eu propun sa facem schimb de pareri aici si sa vedem cum putem sa scapam de "blestemul" fostilor. Astept exemple de la voi din experientele voastre proprii si comentarii la adresa experientelor cu fostii
Smile CINE E PRIMUL ?  Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos


Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  pitulicea Vin 31 Mar - 20:20

Fostii, o durere constanta... intr-o perioada mai lunga sau mai scurta de timp. Depinde cat de repede reusim sa-i inlocuim pe fosti cu actuali. Cu cat gasesti mai repede pe altcineva si ai parte de un nou prezent, poate chiar mai fericit, cu atat durerea constanta devine mai inconstanta. Very Happy
Cand ajungi la concluzia ca un om a devenit fost si ca e un trecut ce nu va mai fi niciodata prezent, e bine sa-l lasi in pace pe acel om si sa te lasi in pace pe tine.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  Annmarie Vin 9 Iun - 0:48

Fiecare om e om intreg in sine, nimeni nu moare daca va trai singur.
In tinerete, e dragostea care uneste o pereche. Daca , dupa ce dragostea trece, nu ramane nimic, relatia se destrama. Caci dragostea trece oricum. In locul ei trebuie sa apara intelegere, admiratie, respect, idealuri comune, camin comun, confort, prosperitate, siguranta. Iubire, prietenie si respect. Timp valoros si bun. Valoare.

Daca nu se poate, pace. Nu e obligatoriu, nu a fost niciodata.
Si cel mai bine e sa gandeasca fiecare pentru sine, ce ii e bine si ce nu. Societatea nu are nici un rol in trairile personale, desi de bagat se baga, ca musca in zar, dar trebuie aratatu-i limitele. Wink
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  Tizona Sam 17 Iun - 19:17

pitulicea a scris: Cand ajungi la concluzia ca un om a devenit fost si ca e un trecut ce nu va mai fi niciodata prezent, e bine sa-l lasi in pace pe acel om si sa te lasi in pace pe tine.

Pana cand ajungi la concluzia aia... e nasol. Ca suferi, adica. Pe om trebuie oricum sa-l lasi in pace.  Pe urma e simplu.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  Kata-Dan Sam 17 Iun - 21:48

Si eu as vrea sa scap de "blestemul"fostei,a plecat din tara eu ramanand cu copil si probleme.Ea e cu noul iubit, eu am ramas sa am grija de copil(e destul de mare, are 17 ani).Viata e extrem de nedreapta uneori.O sa ma descurc si o sa fiu bine.
Kata-Dan
Kata-Dan
1
1


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  atat de simplu Sam 17 Iun - 21:59

Tizona a scris:Pe om trebuie oricum sa-l lasi in pace. Pe urma e simplu.
Pai, nu e deloc simplu. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  myrk Sam 17 Iun - 22:01

Adevarat. Te racaie. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  Annmarie Sam 17 Iun - 23:39

Pacea trebuie instalata pentru sine, nu pentru cel de langa tine.
Eu tac. Eu respir. Eu cred. Eu traiesc pentru mine.
Faceti ce vreti. Pace Smile

Eu ma implic cand e nevoie. In razboi nu e nevoie. In neliniste nu e nevoie. Tac. Respir. Pace.
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  pitulicea Mar 4 Ian - 14:46

Kata-Dan a scris:Si eu as vrea sa scap de "blestemul" fostei, a plecat din tara eu ramanand cu copil si probleme.
Pana la urma, e (si) copilul tau. Nu te-a lasat cu problemele ei, ci cu ale tale Wink
Daca o femeie alege sa plece de langa un barbat, inseamna ca barbatul acela nu s-a priceput sa o faca sa ramana. A ajutat-o sa devina "fosta".

Stiu ca n-o sa mai intre Kata-Dan pe aici, dar as fi curioasa sa aflu, dupa tot acest timp, cum a reusit sa se vindece de "blestem"  Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Fostii...o durere constanta in ... - Pagina 4 Empty Re: Fostii...o durere constanta in ...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum