GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shoppingul on-line

+17
itina
myrk
shadow
atat de simplu
Pingu
ganditoarea
Anna
seaman65
juliette
oli
Demostene
fotohobby
mrs nobody
habibi77
Radu
snow
pitulicea
21 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Shoppingul on-line

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 22:03

Rezumarea primului mesaj :

Cu toții avem nevoi, dorințe, plăceri. Pentru a le satisface pe majoritatea dintre ele, e deajuns să ai suficienți bani în buzunar, să dai buzna într-un magazin, să alegi ceea ce-ti place și să te-ntorci acasă mulțumit. Dacă n-ai gasit ceea ce căutai în primul magazin, nu dispera: încerci în următorul. Aici e prea scump, dincolo nu-ți place culoarea, ai găsit culoarea dar nu se potrivește mărimea..... Ce-i cu toată bătaia asta de cap?!?
Soluția salvatoare? S-a inventat INTERNETUL!!! cheers
De ce să mai ieși din casă, să alergi din magazin în magazin până obosești, de ce să dai peste vânzătoare plictisite și nu totdeauna amabile, de ce toată plăcerea shoppingului să se transforme într-un chin, când poți să obții tot ceea ce dorești printr-un singur click. Nu ai nevoie decât de un calculator conectat la Internet și aventura virtuală începe. Simplu, rapid și eficient.
Apariția magazinelor virtuale, a căror număr a crescut substanțial în ultimii ani, a determinat din ce în ce mai mulți utilizatori ai internetului să viziteze aceste magazine, în periplul lor prin lumea virtuală. Unii s-au lăsat vrăjiți de experiența inedită, alții de ofertele atractive, iar alții de comoditatea actului de cumpărare. Unii au cumpărat din aceste magazine, iar alții s-au mulțumit să le privească.

Cât de multă încredere au cumpărătorii români în această modalitate de achiziție?
Cât de mulțumiți sunt cei care au folosit-o?
Care sunt magazinele virtuale pe care obisnuiesc sa le frecventeze?
Care sunt produsele pe care cumpărătorii preferă să le cumpere on-line și care sunt rațiunile prin care aleg această modalitate?
Ce ne multumeste si ce ne nemultumeste la aceasta metoda, in aparenta, atat de avantajoasa?
Acestea sunt câteva din întrebările la care am putea gasi raspunsuri impreuna Smile


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 28 Mar - 13:41, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  pitulicea Mier 3 Apr - 13:58

myrk a scris: Dacă ar fi și mașinile electrice la juma' de preț, cred că mi-aș lua una. Și să întârzie și curierul nepermis de mult. Laughing
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Asta a fost tare de tot. Cautai curierul si te intelegeai cu el Wink
Eu nu am instalat aplicatia, intru doar pe site. Nu vreau aplicatii pe telefon Very Happy

Mi-am comandat si un cantar electronic de bucatarie. Acela n-a venit inca. Nu l-au pus in "sac" cu restul produselor. Au zis ca il ambaleaza si il trimit separat, pentru ca e din categoria produselor sensibile Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  myrk Mier 3 Apr - 14:15

Ei, probabil că nu-l aveau la noi în depozit și-l trimit din China. Ce erau să zică și ei? Laughing Transportul la astea e gratis? Costă mai mult transportul decât produsul în sine. Laughing Pitu, în aplicație am prețuri și mai mici, iar procesarea comenzilor și curierii întârzie suficient de mult ca să-ți facă reduceri de până la 90% la produse. Cam puțin. Laughing

Produc chinezii ăștia, nu glumă.
myrk
myrk
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  pitulicea Mier 3 Apr - 14:35

Pai nici nu au depozit la noi. De-asta dureaza atata. Probabil au ceva depozit prin Europa, dar nu la noi in tara.
Transportul e gratis la toate.
In aplicatie sunt mai mici preturile, dar cred ca numai la prima comanda, ca sa te convinga sa o instalezi Very Happy Pe mine nu ma conving. Eu sunt o catarca Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  dorina_s Mier 3 Apr - 19:52

Am un client care comanda cu containerul din China frecvent si apoi le vinde la triplu pret in Romania, dar ce nu fac chinezii?! Altul isi face stoc de la ei si pe urma le pune pe Emag,maruntisuri nu alta. Temu e unu din multele site-uri care si-au facut promovare la greu si cum romanul e aprig la chilipiruri..... a prins.
dorina_s
dorina_s
5
5


pitulicea și zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  pitulicea Joi 4 Apr - 9:50

Pai tocmai de-asta comand de acolo... pentru ca am vazut aceleasi produse in magazinele din Romania, la un pret de 3 ori mai mare. Deci pret triplu pentru aceeasi calitate.
pitulicea
pitulicea
6
6


myrk nu apreciază acest mesaj

Sus In jos

Shoppingul on-line - Pagina 7 Empty Re: Shoppingul on-line

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum