GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

HOROSCOP HAZLIU

+15
Queensland
atat de simplu
Pingu
eledas
Lolita
tegeusa
seaman65
habibi77
serpico
mrs nobody
ghost
Nana_Duval
Tizona
pitulicea
oli
19 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  oli Mier 8 Iun - 20:09

Rezumarea primului mesaj :

ZODIILE SI MOARTEA CLINICA

Berbec :” Cine-i seful aici? Vreau sa-l vad pe Zeul Suprem acum! Sunt mort? Zau, nu am crezut ca mi se poate intampla chiar mie!! De unde pot sa fac rost de un palat de cristal luminat ca ala??”

Taur : Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac si se intoarce instantaneu in corp, fara sa vada tunele, lumini sau entitati ceresti, ceea ce il face sceptic pentru tot restul vietii.

Gemeni : Ideea de baza in cazul Gemenilor nu este experienta in sine, ci felul in care o pot in frumuseta atunci cand o povestesc (sau o scriu). De vreme ce Gemenii se simt bine in orice lume,mai putin intr-una fara telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare,se intorc in corp destul de repede – iar gura are tendinta de a functiona inaintea restului corpului.

Rac : Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc ” viata”, atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.

Leu : ” Nuuuuuuuuuuuu….NU am murit! Nu, nu nu!! Cine-s aia in alb? Ce naiba canta acolo..? Suna complet aiurea. Eu pot sa cant mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Si nu ma deranjati, decat daca e vorba de un impresar important!”

Fecioara : Dupa 60 ore de munca in continuu, Fecioara pica franta si paraseste corpul, ajungand intr-un tunel de lumina ce straluceste de curatenie.. insa, in curand, incepe sa se ingrijoreze la gandul ca cei dragi au ramas singuri si fara ajutorul ei, asa ca revine in corp instantaneu, se ridica, spune ca e ok si se uita la ceas pentru a vedea daca nu cumva e in intarziere.

Balanta : In corp, in afara corpului, in corp…in cele din urma spiritul se hotaraste sa iasa…Balanta vede un tunel la capatul caruia se afla o fiinta luminoasa. ” Sa fie Iisus? Stai asa…poate e Kwan Yin. Hainele alea sunt stilul ei”. Nereusind sa se hotarasca daca sa traverseze tunelul (ce ar fi moartea daca nu ai cu cine sa o imparti??), Balanta se trezeste inapoi in corp din greseala, iar primul gand este sa deschida o agentie matrimoniala pentru suflete..

Scorpion : De vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieti,acestia sunt tentati sa experimenteze multe feluri de moarte aparenta (uneori provocata de ei insisi). Cand se despart de corp, o foarte mica parte din ei traverseaza tunelul de lumina fara a intalni o fiinta astrala cu care sa faca sex. Intrebati pe cine ar dori sa intalneasca la celalalt capat – 75% vor numi vampirul preferat, iar Meduza este urmatoarea optiune.

Sagetator : Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o. Dupa ce reuseste intr-un fel complet aiuristic sa strapunga tunelul de lumina, refuza sa se intoarca in corpul pe care a incercat sa il abandoneze atata timp,printr-o serie de accidente datorate neindemanarii proverbiale. Deoarece este foarte curios daca religiile “organizate” sunt valide,profita de ocazie pentru a invata cateva lucruri esentiale…pana cand,satule, entitatile astrale, il trimit inapoi in corp, pentru cat mai mult timp posibil.

Capricorn : Capricornului ii ia ceva timp sa realizeze ca a murit, mai ales ca pe lumea celalalta sunt locuri speciale, amenajate ca niste birouri, in care sunt instalati Capricornii. Un domn batran si distins le inmaneaza un manual numit” Cum sa reusesti in afacerile astrale”, un exemplar de “evaluarea muncii” ( pentru profani-evaluarea faptelor bune si rele din timpul vietii) si o nota roz (reinviere).Capricornii se intorc destul de repede in corp, nefiind capabili sa indure existenta non-fizica.

Varsator : Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala- Dumnezeu- Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri,etc, deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo,il enerveaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.

Pesti : Dintr-un motiv sau altul, Pestii nu prea observa moartea aparenta.
In schimb, intr-o zi de munca normala, multi Pesti spun ca vad fiinte cu figuri suferinde care le spun intr-un mod calm sa se intoarca in corp.

oli
oli
6
6


Sus In jos


HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  eledas Vin 28 Iun - 10:40

Zodia si animalele - Zodiac Distractiv
Ce animal i se potriveste zodiei tale? Nu iti plac anumite animale, sau din contra, le adori.

Zodia Berbec
Oricare, atata timp cat are foarte multa energie!

- Zodia Taur
O broasca testoasa: se misca incet, nu are nevoie de foarte multa atentie, si nu concureaza cu stapanul pentru mancare.

Zodia Gemeni
Un papagal vorbitor, mai e nevoie sa spun ceva? Bine, normal ca mai trebuie, dar ...

Zodia Rac
Oricare, atata timp cat are nevoie sa fie educat.

Zodia Leu
O felina mare, indrazneata si feroce.

Zodia Fecioara
Sa spunem, ma trezesc la 7:30 sa il hranesc, il plimb pana la 7:45, la 10:00 trebuie sa ma duc la bacanie ca sa iau trei cutii de conserve, care or sa ma coste 12,75 ron, inclusiv taxe......

Zodia Balanta
Hm, buna intrebare. Pe de-o parte, un caine este activ, afectuos, si bun de companie. Pe de alta parte, o pisica este foarte independenta si nu cere asa de multa atentie.Oh, nu stiu. Tu ce ai face? Esti sigur?

Zodia Scorpion
O pisica. Secretoasa, misterioasa, si imprevizibila. Ce poate sa nu iti placa?

Zodia Sagetator
Un cal, de sigur! Sa speram ca este destul de rezistent ca sa tina pasul cu mine.

Zodia Capricorn
Trebuie sa platesc pentru el?

Zodia Varsator
Un hamster. In primul rand, trebuie sa pregatesc o cusca cu tuburi care sa duca de aici pana acolo, si un sensor de energie ; nu exista nimic de genul asta? Este ok, sunt sigur ca ceea ce o sa fac este mult mai bun.

Zodia Pesti
Pesti. Cand stapanul lor uita de ei cateva saptamani, sunt usor de inlocuit. Daca Pesti isi aduc aminte sa ii inlocuiasca.





eledas
eledas
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Vin 28 Iun - 12:52

Zodia Rac
Oricare, atata timp cat are nevoie sa fie educat.
Oricare, cu conditia sa n-aiba nici par, nici miros, nici microbi, nici bale....nici nevoie de hrana sau de atentie Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Pingu Vin 28 Iun - 13:49

cam da Very Happy

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Vizitator Lun 1 Iul - 10:12

 ZODIILE ŞI BĂUTURA!
 
Berbec
Berbecului ii place sa petreaca si nu prea stie cand sa se retraga. Atractia lui fata de competitii il duce fix in mijlocul concursurilor de genul "cine termina halba mai repede" sau "cine bea mai multe shot-uri intr-un minut". Este genul de betiv vesel si amuzant, iar dupa cateva pahare incepe sa flirteze. Daca vrei ceva de la un berbec si nu reusesti sa-l convingi, cea mai buna cale este sa-l imbeti. Uneori poate sa devina agresiv si pus pe cearta, mai ales cand bea mult, dar considera ca orice s-a intamplat trebuie uitat pana la rasaritul soarelui. Bineinteles ca, la randul lui, isi va ierta prietenii care l-au jignit sub influenta alcoolului.
 
Taur
Cand reuseste sa se imbete complet, Taurul este ca un elefant intr-un magazin cu portelanuri. Adica nu poate fi controlat si face tot felul de nazbatii pentru care ii va parea rau mai tarziu: varsa vin rosu pe canapeaua alba a soacrei, le spune sefilor glume despre "vanturi", face comparatii intre prietenii lui si tot felul de animale mai mult sau mai putin gratioase. Oricum, asta se intampla mai rar pentru ca taurul prefera sa bea incet si sa se ameteasca usor in loc sa se imbete de-a dreptul. Nu ca ar fi un abstinent. Din contra, spiritul de turma il face sa bea cot la cot cu ceilalti, iar incapatanarea il impiedica sa renunte, chiar si atunci cand se simte ametit. Unde sa duci un taur beat? La un bar cu karaoke. Te vei distra pe cinste.
 
Gemeni
Geamanul poate sa bea destul fara sa-si schimbe prea mult comportamentul. Este atat de vorbaret si neatent din fire, incat uneori e greu sa-ti dai seama daca e beat sau treaz. Poate sa te uimeasca printr-o conversatie inteligenta despre filosofia lui Kant, dupa care sa faca ceva ce denota o stare de ebrietate avansata, de exemplu, sa verse in masina ta. Geamanul a fost inzestrat de natura cu darul magic de a flirta cu mai multe persoane in acelasi timp, dar care devine evident atunci cand e beat. Ii place sa comande mereu alt cocktail - repetitia il plictiseste - si poate sa-si aleaga cate o tema de urmat, de exemplu bauturi galbene sau bauturi cu suc de fructe sau orice altceva ii trece prin cap.
 

Rac
Racul bea ca sa-si inece amarul. Un pahar de vin in plus la cina, o bere (sau sase beri) dupa program, il ajuta sa-si spele grijile. Ca si celelalte semne de apa, pestii si scorpionul, racul trebuie sa se fereasca de viata desfranata. Daca vrei sa descoperi unde se tine o petrecere secreta sau sa ajungi pe lista VIP-urilor la un eveniment monden, ai nevoie de un Rac in grupul tau de prieteni. Se pricepe de minune la asa ceva. Ca un adevarat monden, Racul nu se imbata niciodata cu adevarat. Mai degraba devine "obosit si emotiv" (adica ametit si plangacios). Cu alte cuvinte, nu e un betiv amuzant, ci e genul depresiv, care incepe sa-si planga de mila imediat ce bea o bere.
 
 Leu
Leului ii place sa bea si sa danseze. Este un dansator excelent, dar si un betiv "bun". Adica, atunci cand bea, isi pierde acea demnitate caracteristica si se transforma intr-o pisicuta. In general, isi cunoaste limitele si stie cand sa se opreasca, probabil tocmai pentru ca se teme sa nu devina penibil. Cand se intampla totusi sa-si piarda mintile, asteapta-te sa filtreze cu oricine. Oricum, se va opri doar la flirt pentru ca leul nu este genul care sa incalce regulile, chiar si atunci cand se imbata. Asa ca ignora-i ratacirile si asteapta-te ca, a doua zi, un leu cu ochi de miel spasit, sa faca orice ca sa se revanseze fata de tine.
 

Fecioara
Cerebrala fecioara face ordine pe oriunde trece. Aflata in continua cautare a perfectiunii si a puritatii, probabil ca va bea mai putin decat alte semne. Dar la fel de probabil este sa bea, tinand cont de cateva reguli autoimpuse: numai bauturi organice, numai o anumita marca de bautura, numai tarie. Fecioara se imbata rar. Dar si cand se imbata, atunci sa te tii. Chiar daca este ratiunea insasi, aceasta zodie ascunde o bestie ce iese la iveala dupa suficiente pahare de bautura. O bestie care e sexy, dar neglijenta si oarecum vulgara. Cum spunea odata o fecioara: "In seara sta beau pana imi scade IQ-ul".
 
Balata
"Sunt un ba...ba...bautor social" spune balanta. "Ce sa fac daca sunt atat de sociabil?". Balanta iubeste petrecerile si, intr-adevar, este foarte sociabila si sarmanta. Cu toate astea, ii cam lipseste auto-controlul si nu este in stare sa se opreasca din baut decat atunci cand e data afara din bar. Intre timp, isi pierde complet mintile si face lucrurile cele mai nebunesti: se dezbraca in camera plina de oameni, flirteaza cu partenerii altora, ii face complimente deocheate sefului. Cine mai stie de ce e capabila o balanta beata... Abia cand se trezeste, isi da seama ce greseli cumplite a facut, ea care e permanent in cautarea echilibrului, si incearca sa le repare cum poate. Din pacate, nu intotdeauna e posibil.
 
Scorpion
Nu-i spune unui scorpion ca a baut de ajuns. Va ignora complet sfaturile tale, ba chiar iti va face in ciuda, umplandu-si intentionat, pahar dupa pahar pana cand uita si pe ce planeta traieste. Scorpionului ii place sa bea, iar daca ai o problema cu asta, lui nici ca-i pasa. Pentru el, bautura este o placere care trebuie savurata si nu o metoda de a-ti modifica personalitatea. Cu toate astea, chiar si Scorpionul poate sa bea de deprimare, doar ca sa-si uite necazurile. Dar, in general, scorpionul e un excelent partener de pahar, iar cand se imbata e amuzant si flierteaza. Scorpionul nu uita nimic din ce a facut, vazut sau auzit, in timpul betiei, asa ca va trebui sa te controlezi in prezenta lui sau sa bei doar cu scorpionii care te plac.


Sagetator
In vino veritas. E un dicton care i se potriveste de minune sagetatorului. Daca se ameteste putin, e de ajuns ca sa spuna orice secret pe care il stie, al lui sau al altuia. Dar lasand asta la o parte, sagetatorul este un partener de pahar amuzant si vesel, urmare a numeroaselor petreceri la care a participat (la ce te-ai astepta de la semnul lui Sinatra si al Annei Nicole Smith?). Este cel care vorbeste cu toti din camera, care ii convinge pe toti sa mute petrecerea in alta parte sau sa treaca de la bere la alcool de 90 de grade. Asadar, nu lasati copiii in preajma sagetatorului si nu primiti invitatiile lui la bar daca nu vreti sa intrati in coma alcoolica. Capricorn In general, capricornul e practic, cu picioarele pe pamant si insetat de bani si faima. Nici nu-i de mirare ca e ignorat complet atunci cand se fac listele cu invitati pentru petreceri. Dar aceasta e zodia lui David Bowie si Annie Lenox, ca sa nu mai spunem de Elvis.
 
Capricornul
este un adevarat rock star: independent, puternic, carismatic. Dar, ca majoritatea vedetelor, are nevoie de un "intaritor" ca sa se relaxeze si sa se poata bucura de o petrecere. Iar daca are si sansa de a cunoaste un admirator sexy, cu atat mai mult are nevoie de ceva care sa-l dezmorteasca si sa-l scape de inhibitii. Chiar si cand se imbata complet, este in continuare un pic retinut si mai serios decat restul betivilor din jur.
 
Varsator
Varsatorul nu reactioneaza prea bine la bautura. Are o tendinta innascuta de a face pe atotstiutorul si daca ii vine o idee cand e ametit, devin mai incapatanat ca un catar. Dar daca organizeaza o petrecere este prea ocupat cu indatoririle de gazda ca sa aiba timp pentru a-si manifesta incapatanarea. In acest caz, este un betiv sarmant si vesel. Din fericire, varsatorul este foarte priceput cand trebuie sa aiba grija de o persoana beata. Mai mult, este fascinat de oamenii beti si e capabili de conversatii foarte interesante cu strainii piliti, cu conditia ca el sa fie treaz.. Este potrivit pentru rolul de sofer al grupului, daca reusesti sa-l convingi inainte sa se atinga de bautura.
 
Pesti
Daca esti peste, probabil stii deja ca ai aceeasi zodie si aceeasi personalitate predispusa catre dependenta a lui Liz Taylor, Liza Minelli si Kurt Cobain. Pestele este capabil sa se piarda complet in lumea minunata pe care numai bautura o creeaza, dar toleranta lui la alcool creste rapid, asa ca are nevoie de mai mult si mai mult. Pana la urma, nimeni nu vrea sa mai bea cu el pentru ca nimeni nu rezista atat de mult. Ca sa nu mai spunem ca o intalnire cu o pestoaica devine foarte costisitoare. Pe de alta parte, pestele e un partener de pahar excelent, cu care te poti intelege perfect si la bune si la rele. Puteti decide sa stati de vorba, cu un vin in fata, dupa care ajungeti impreuna in pat pentru cateva zile.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Lun 1 Iul - 10:22

Cu alte cuvinte, nu e un betiv amuzant, ci e genul depresiv, care incepe sa-si planga de mila imediat ce bea o bere.
affraid  Ce spun astia aici? Eu nu-s amuzanta nici inainte nici dupa ce beau....da' dupa ce beau putin sunt mult mai vesela Very Happy
Mie nu mi se potriveste deloc. Nu beau niciodata sa-mi inec amarul, pentru ca amarul meu nu-i atat de amar si nici eu nu-s atat de naiva incat sa cred ca un amar poate fi inecat in bautura Very Happy Beau doar de pofta si pofta mi-o astampar repede Smile La chefuri mari, 2 beri sau maxim 3 pahare de vin, daca e chef de o noapte intreaga.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  atat de simplu Lun 1 Iul - 11:45

Ca un adevarat monden, Racul nu se imbata niciodata cu adevarat
Da, duc o viata mondena.Laughing Atat de mondena incat, atunci cand ma intalnesc cu cineva, ma intreaba:"Tu tot in Dorna locuiesti?Nu te-am mai vazut de nu stiu cand."Very Happy Partea a 2- a s-a nimerit sa mi se potriveasca.Am si eu o limita...dupa care mi se face rau.Asa ca n-am apucat sa ma imbat pana acum.Laughing Laughing 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  tegeusa Lun 1 Iul - 12:04

"Cu alte cuvinte, nu e un betiv amuzant, ci e genul depresiv, care incepe sa-si planga de mila imediat ce bea o bere."

asta care o scris horoscopu nu ma cunostea... o bere?
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Lun 1 Iul - 12:27

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor  Si nici depresiv nu esti. Am dovada pe film.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Queensland Lun 1 Iul - 17:56

Nu-i spune unui scorpion ca a baut de ajuns. a scris:

Stie si singur Laughing  atunci cand simte o nevoie acuta de a se certa cu ''beee-beee'' pale  Very Happy 
Cum spunea si simpla, am o limita, mai degraba o intoleranta la alcool... Desi mi-am propus de multe ori sa ma imbat, cum am trecut de acea linie subtire, cum totul se incheie pe colacul de wc Very Happy ...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  pitulicea Lun 1 Iul - 21:20

Eu n-am ajuns niciodata pana la colac Laughing  Nu mi-a fost niciodata rau ... da' nici n-am baut vreodata suficient de mult.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  itina Mar 2 Iul - 7:35

Nu-i adevarat!Rolling Eyes  Nu sunt genul depresiv, nici chiar cand sunt in depresie, ca acum! Neutral 
Iar la petreceri, un pahar de ceva, din contra, ma dezinhiba, ca sa zic asa...Laughing 
itina
itina
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  eledas Mier 3 Iul - 11:59

Apoi, eu chiar trebuie sa o intreb pe maica-mea daca totusi m-am nascut de ziua mea si sa vad daca sunt rac...potrivela zero! Laughing 
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  eledas Mier 3 Iul - 12:13

Horoscop haios si usor rautacios

BERBEC
Planeta dominanta: Marte, planeta încapatanarii si încaierarilor.
Animalul sacru: barzaunul
Personalitate: Berbecul guverneaza capul, drept pentru care Berbecii sunt experti în a se arunca cu capul înainte, a face doar ce-i taie capul si a da cu capul de pragul de sus. Sunt foarte siguri pe ei în tot ce fac, chiar si când fac cele mai monumentale prostii. Plini de energie si initiativa, sunt atât de grabiti si de ocupati, încât nu au timp sa gândeasca. Cu toate astea, în întelepciunea lor nemarginita, stiu întotdeauna ce e mai bine pentru ceilalti. Nimeni n-are voie sa-i contrazica, în timp ce ei îsi pastreaza dreptul inalienabil de a contrazice pe toata lumea. Specialitatea lor este viteza, din care cauza au mereu fel de fel de vânatai, arsuri sau taieturi si sunt clienti fideli ai service-urilor si asigurarilor auto. Cea mai mare afacere a vietii lor este sexul, pe care-l practica numai din dragoste, chiar daca dragostea respectiva nu dureaza decât o zi.
Meseria potrivita: director, pompier, instructor de sex, bungeejumper, spargator de banci.
Pizza magica: Diavolo.
Medicamentul norocos: energizantele

TAUR
Planeta dominanta: Venus, planeta trandaviei si a lascivitatii,
Animalul sacru: vaca indiana
Personalitate: Taurul e recunoscut pentru stabilitate si perseverenta, de fapt doua modalitati de exprimare a lipsei de imaginatie. Universul lui se margineste la ce poate sa vada, sa guste sau sa pipaie. Notiunile complexe îl tulbura profund, iar îndaratnicia lui n-are seaman - daca a apucat într-o directie, asa o tine. O schimbare de macaz ar implica un efort fizic si intelectual prea mare pentru lenea lui. În ciuda obtuzitatii, da însa dovada de o apriga viclenie atunci când îsi apara pielea sau vrea sa obtina ceva. E maestru în a scoate castanele din foc cu mâna altuia. Dincolo de falnica-i robustete, Taurul ascunde o abominabila lasitate.
Meseria potrivita: contabil, lautar, coafeza, manechin, pom-star,degustator de maioneza.
Pizza magica: Rusticana
Medicamentul norocos: întaritoarele (sexuale)

GEMENI
Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si nevricalelor.
Animalul sacru: papagalul
Personalitate: Gemenii sunt isteti si foarte adaptabili, cu alte cuvinte niste oportuniati lipsiti de scrupule. Stapânesc perfect arta comunicarii si pot sa te minta în fata fara sa clipeasca. Sunt dragalasenia întruchipata când vor sa obtina ceva si de-a dreptul sadici când au chef sa se joace cu nervii altora. Sprinteni si îndemânatici, dispar când ti-e lumea mai draga si pot face nevazute diverse obiecte care li se par interesante. Îsi scot din minti sefii si consortii, dar nici unii nu-i dau afara, din cauza ca se pricep sa le spuna bancuri. În dragoste, sunt deschisi tuturor posibilitatilor si ar fi primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Cu toate astea, în clipele romantice au tendinta de a-si exprima pasiunea uitându-se pe pereti.
Meseria potrivita: agent de vânzari, scamator, chelner, escroc.
Pizza magica: Calzone.
Medicamentul norocos: gargara.

RAC
Planeta dominanta: Luna, astrul toanelor si nascocirilor.
Animalul sacru: lipitoarea
Personalitate: Racul este un profitor nesatul, al carui unic scop în viata e sa care în bârlog tot ce-i pica în mâna. Este mai zgârcit si mai apucator decât tot neamul harciogilor la un loc. Se spune ca ar fi diplomat, dar în realitate manipuleaza pe toata lumea ca sa-si rezolve interesele. Zâmbeste gratios, însira verzi si uscate si joaca tot timpul teatru, fiind foarte popular printre cei gura-casca si slabi de minte. Are mania de a coopta tot soiul de ratati pe care îi psihanalizeaza sau îi îndoctrineaza cu predici filozofice ori cuvântari patriotice. Îsi iubeste casa, dar nu este lipit de ea. Ros de morbul vagabondajului, dispare periodic pentru diverse intervale de timp. Din nefericire, se întoarce mereu înapoi… În dragoste este adeptul romantismului siropos si lesinat. Asta, la început, caci mai devreme sau mai târziu va scoate la bataie un nimicitor arsenal de tocare marunta a nervilor: toane, nazuri, îmbufnari, bombaneli, banuieli, accese masochiste si santaje sentimentale.
Meseria potrivita: politician sau afacerist interlop (la alegere), poet, camatar, pitic de gradina.
Pizza magica: Quattro formaggi.
Medicamentul norocos: alcoolul

LEU (23.07-22.08)
Planeta dominanta: Soarele, astrul egoismului si îngâmfarii.
Animalul sacru: pupaza
Personalitate: Leul este un lider înnascut si, ca toti liderii, se înalta strivindu-i pe cei cu mai mult bun-simt decât el. Subordonatii îi acorda respectul cuvenit, dar I-ar strânge de gât cu maxima placere. Ambitie! ca nimeni altul. considera ca a atins pozitia cuvenita doar atunci cân nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizita. Se iubeste atât de mult pe sine încât îsi pupa oglinda de câte ori se crede singur. Este asa de obsedat de onoruri ca, daca primeste o cupa la campionatul de sotron, e în stare sa umble cu ea atârnata la gât, sa vada lumea cât de grozav este. Atrage atentia în orice adunare: fie este cel mai înzorzonat personaj, fie arunca cu banii în toate partile, fie poarta o arma. Pozeaza tot timpul, doarme pe stânga fiindca profilul drept îl avantajeaza mai mult si arata cu degetul mijlociu ca sa-si expuna mai bine diamantul de multe carate. În dragoste, este la fel de înflacarat ca un furnal si la fel de discret o trompeta cu amplificator.
Meseria potrivita: împarat, sef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher
Pizza magica: Quattro stagioni.
Medicamentul norocos: toxina botulinica.
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  eledas Mier 3 Iul - 12:19

FECIOARA
Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor.
Animalul sacru: ciocanitoarea
Personalitate: Zodiacele critica spiritul critic al fecioarei, punând-o astfel într-o situatie critica. Cum, pe deasupra, fecioara mai e si metodica punctuala si perfectionista, sfârsesc prin a-i scoate pe toti din pepeni. Obsedata de igiena, detalii si clasificari, este capabila sa caute bacteriile cu lupa, sa frece dusumelele periuta sau sa puna rufele în masina de spalat nu doar pe culori, ci si ordine crescatoare si alfabetica. Miroase enervant de curat, ceea ce leaga spiritual de cânii si pisicile din cartier. Fecioara este o fana a listelor, tabelelor si regulamentelor pe punele subpuncte, care, în loc sa-i simplifice, îi încâlcesc teribil existenta. Scurt, orice fecioara veritabila este: 1. mereu ocupata cu o mie de nimicuri sau sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicara; 3. ipohondra: 4.cicalitoare: 5. carpanoasa: 6. maniaca: 7. absolut necesara (din pacate). În dragoste, are caldura unei frapiere si fantezia unui birocrat.
Meseria potrivita: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsectie, sora medicala (sau frate)..
Pizza magica: funghi.
Medicamentul norocos: toate, fara exceptie

BALANTA
Planeta dominanta: Venus, planeta trândaviei si lascivitatii.
Animalul sacru: bibilica
Personalitate: Balanta are certe înclinatii intelectuale, utile în studiul aprofundat al programului tv, si un înalt simt artistic, reflectat în flerul cu care-si asorteaza pantofii cu lenjeria. Plina de gratie si eleganta, umbla cu nasul pe sus, strâmbând suveran din el la orice încalcare a etichetei. Se zice ca adora confortul si armonia, ceea ce în traducere libera înseamna ca este lenesa si n-are principii ferme. Despre Balanta se mai spune ca este o buna colaboratoare si sfatuitoare: în orice problema, expune câteva zeci de solutii, ca apoi sa-l lase pe celalalt sa decida. Cât despre vestitul ei echilibru, cel mai în masura sa comenteze ar fi psihiatrul care o trateaza. În lipsa lui, se accepta si marturiile apropiatilor, adânc îngrijorati de viteza cu care-si schimba parerile si de costurile marite ale dulciurilor pe care le înghite atunci când e deprimata. Cel mai de seama lucru din viata ei este dragostea, subiect bogat în detalii picante, prea indecente ca sa poata fi relatate.
Meseria potrivita: agent matrimonial, arbitru, escorta, gigolo, tester de hamace, rentier.
Pizza magica: Capricciosa.
Medicamentul norocos: gelul anticelulitic.

SCORPION
Planeta dominanta: Pluto, planeta obsesiilor si paranoiei.
Animalul sacru: vipera
Personalitate: Scorpionul are foarte mult magnetism personal: atrage cuiele ruginite, cutiile de conserva, dramele si ghinioanele. Are emotii intense, idei fixe si puterea de a deochea.. Este atât de încordat, încât da impresia ca sufera, iar încordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. Stie ce vrea, dar cauta sa obtina totul pe cai ocolite. E genul care mai bine îsi otraveste dusmanul decât sa-i dea un pumn în nas. Paranoic, vede peste tot pericole, intrigi si conspiratii. Asta nu-l împiedica sa umble cu fitile si sa-i manipuleze pe ceilalti. Îi considera prieteni doar pe cei de care se poate folosi, iar prietenii n-au încredere în el, fiindca stiu ca n-are mama, tata sau scrupule, si ataca subversiv, sub centura. În dragoste, este un obsedat sexual frustrat, gelos si posesiv, care-si scoate din minti perechea cu banuielile si cu gusturile lui anormale.
Meseria potrivita: detectiv, medic legist, pândar, scafandru, vânator de fantome.
Pizza magica: Siciliana.
Medicamentul norocos: extractul de matraguna.

SAGETATOR
Planeta dominanta: Jupiter, planeta exceselor si a glumelor proaste.
Animalul sacru: grangurul
Personalitate: Sagetatorul este un inconstient optimist, a carui specialitate este datul cu bâta în balta: scoate perle dupa perle cu un aer de savant atotstiutor, face glume proaste si râde fara rost. Este un snob care-si poarta hainele cu etichetele pe-afara si se lauda cu vedetele de teleshopping pe care le frecventeaza. Promite marea cu sarea, dar când trebuie sa-si tina promisiunile este lovit de amnezie. Adora masinile, pe care le conduce cu placere si cu mare viteza, în cei mai falnici pomi de pe marginea drumului. fiindca se crede cel mai tare, se baga în bucluc si trece razant pe lânga dezastre. Scapa însa cu bine, caci beneficiaza de clauza berzei chioare, care i-a fost acordata pentru a nu ramâne zodia cuI doar cu 11 zodii. Când se îndragosteste, iubeste cu foc, din toata inima.. Problema e ca, având o inima foarte mare, alesul sau aleasa se poate trezi într-un ventricul teribil de aglomerat.
Meseria potrivita: parlamentar, sociolog, pocherist, parasutist, turist.
Pizza magica: Hawaiana.
Medicamentul norocos: laxativele.

CAPRICORN
Planeta dominanta: Saturn, planeta parvenirii si anchilozarii.
Animalul sacru: catârul
Personalitate: Capricornul e un parvenit planificat, care se chinuie sa ajunga în motul ierarhiei si-si urmareste interesele cu îndârjire de buldog. Perseverenta cu care merge pe drumul stabilit arata ca de fapt nu are alternative sau alte bucurii în viata. Încapatânarea lui este monumentala - mai mare ca a Berbecului si a Taurului, care sunt, totusi, niste vietati relativ normale. Si la capitolul rezistenta sta bine - în cazul unui cataclism planetar s-ar numara printre putinii supravietuitori, alaturi de sobolani si insecte. Grozav de suspicios si sigur ca nimeni nu e mai competent ca el, n-are somn daca nu controleaza totul. Detine un stoc impresionant de temeri si complexe pe care, fiind foarte orgolios, face eforturi sa si le mascheze. De aici, o permanenta încordare, care-i da aerul cuiva care a înghitit o coada de cazma … fiind din cale-afara de plictisitor, îsi gaseste greu o pereche care sa-l suporte. Singurul care îl tolereaza este alt Capricorn.
Meseria potrivita: în asigurari, IT, liftier, calugar, paznic.
Pizza magica: Margherita
Medicament norocos: antidepresivele.

VARSATOR
Planeta dominanta: Uranus, planeta convulsiilor si ciudateniilor.
Animalul sacru: ornitorincul
Personalitate: Varsatorii sunt cele mai ciudate fiinte de pe Terra, ceea ce explica frecventa marita cu care sunt rapiti de martieni. Nu se stie totusi daca acestia îi selecteaza doar pentru a le studia anomaliile sau fiindca îi considera o specie înrudita. Oricum, este ceva în neregula cu ei, deoarece au idei stranii, reactii imprevizibile si fac totul pe dos fata de restul omenirii. Se spune ca sunt deschisi la nou, le place sa experimenteze si au o fire independenta. Asta înseamna ca dau banii pe prostii de care n-a mai auzit nimeni, adera la cele mai fistichii diete sau curente religioase si îi doare în cot de parerea celorlalti. În plus, sunt deosebit de agitati, ceea ce nu este bine, caci excesul de energie le permite sa-si puna în practica proiectele utopice si initiativele anarhiste. Prietenii îi suporta maximum doua ore, iar rudele lor migreaza în alte cartiere. Cât despre dragoste, Varsatorilor nu le este prea clar ce înseamna … !
Meseria potrivita: futurolog, revolutionar, guru, vânzator de gogosi.
Pizza magica: Napoletana.
Medicamentul norocos: sedativele.

PESTI
Planeta dominanta: Neptun, planeta confuziei si dependentelor.
Animalul sacru: balena
Personalitate: Pestii sunt niste vietuitoare blânde si buimace, care cred tot ce le îndruga primul venit. În capul lor este un talmes-balmes de impresii si intuitii, ce face imposibila o activitate neuronala decenta. Fiind incapabili sa emita vreun argument logic, au devenit la rândul lor experti în abureala si îmbrobodire. Se spune ca sunt creativi si talentati, ceea ce înseamna ca productiile lor îi turmenteaza atât de tare pe ceilalti, încât le anihileaza puterea de discernamânt.. Foarte sociabili din fire, se înteleg de minune cu animalele, handicapatii, delincventii si spiridusii de casa. Misterele si superstitiile exercita asupra lor o mare fascinatie: admira grozav iscusinta cu care îsi apara intimitatea monstrul din Loch Ness, iar când nu le place vremea de-afara îsi îmbraca plini de încredere hainele pe dos. Dar marca lor distinctiva este enorma capacitate de a iubi. Pestii se îndragostesc total si iremediabil de cine nu trebuie, când nu trebuie sau … de câte persoane nu trebuie!
Meseria potrivita: veterinar, fotograf. curatator de piscine, hipiot, medium, traficant.
Pizza magica: Tonno.
Medicamentul norocos: Untura de peste.

Acesta a fost horoscopul haios si usor rautacios. Sper ca v-ati amuzat!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  RALUCA Mier 3 Iul - 12:45

Personalitate: Varsatorii sunt cele mai ciudate fiinte de pe Terra, ceea ce explica frecventa marita cu care sunt rapiti de martieni (SPER SA NU FIU EU CEA LUATA IN VIZOR Laughing Laughing ). Nu se stie totusi daca acestia îi selecteaza doar pentru a le studia anomaliile sau fiindca îi considera o specie înrudita (OOO ,VAI DOAMNE !!Laughing ). Oricum, este ceva în neregula cu ei, deoarece au idei stranii, reactii imprevizibile si fac totul pe dos fata de restul omenirii (TOT CE ESTE POSIBIL). Se spune ca sunt deschisi la nou, le place sa experimenteze si au o fire independenta (MAI ADEVARAT DE ATATA NICI CA SE PUTEA). Asta înseamna ca dau banii pe prostii de care n-a mai auzit nimeni, adera la cele mai fistichii diete sau curente religioase si îi doare în cot de parerea celorlalti (NICI ACOLO NU MA DOARE Laughing Laughing ). În plus, sunt deosebit de agitati, ceea ce nu este bine, caci excesul de energie le permite sa-si puna în practica proiectele utopice si initiativele anarhiste. Prietenii îi suporta maximum doua ore (ASA IMI SPUNE SI MAMA SA MAI TAC ), iar rudele lor migreaza în alte cartiere (ADEVARAT CA NU MA PREA CAUTA RUDELE). Cât despre dragoste, Varsatorilor nu le este prea clar ce înseamna … ! (CHIAR ASA , CE INSEAMNA ? Laughing Laughing )
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

HOROSCOP HAZLIU - Pagina 3 Empty Re: HOROSCOP HAZLIU

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum