GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Valentine’s Day

+15
Violoncella
seaman65
Obi-Wan Kenobi
elis27
tano carridi
Radu
Demostene
oli
fotohobby
atat de simplu
Eleonore
mrs nobody
daffy_
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Valentine’s Day

Mesaj  pitulicea Lun 8 Feb - 19:02

Rezumarea primului mesaj :

Valentine’s Day
….sau Ziua Indragostitilor, una din sarbatorile occidentale pe care romanii au adoptat-o si o sarbatoresc, de parca ar fi “a lor”. Aveam si noi, ce-i drept, Dragobetele nostru, dar parca suna prea neaos, prea romanesc. Mult mai pompos si mai sarbatoresc suna un Valentine’s Day… Cand pronunti numele acesta, deja vezi plutind prin fata ochilor zeci de inimioare rosii, floricele, cupidoni, indragostiti tinandu-se de mana, si alte imagini asociate, chiar si involuntar, evenimentului.

Valentine’s Day, sarbatoarea celor care iubesc…. desi, pentru ei, fiecare zi ar trebui sa fie o sarbatoare. I love you
Poate, unii din noi o considera, intr-adevar, o sarbatoare. Poate si-au facut si planuri pentru aceasta zi: o intalnire romantica, o masa la un restaurant de lux, un cadou sau o surpriza pentru cel drag…
Pentru ei am deschis acest topic si nu numai. De la cei care vor sarbatori, poate vom afla care le sunt planurile … de la cei care nu vor sarbatori aceasta zi, poate vom afla care le sunt motivele Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  pitulicea Vin 12 Apr - 22:16

Pingule....tu nu stii citi? Daca era deja un subiect cu tema asta, de ce a trebuit sa postezi la un topic... altul? confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  Pingu Vin 12 Apr - 22:27

mi-am pierdut ochelarii Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  pitulicea Joi 13 Feb - 13:23

Am citit un banc si mi-am amintit ca se apropie Valentine's Day Very Happy
Ceva special pentru ziua asta? Wink E cineva indragostit pe-aci....care va petrece o zi/seara/noapte romantica? Very Happy  day dreaming 



- Iubitule, azi e ziua indragostitilor!
- Ei, si… ne-au invitat?

 Laughing Laughing  Eu ca-n bancul asta. Astept sa ma invite indragostitii care "sarbatoresc", sa petrec alaturi de ei o zi romantica...in trei  rolling on the floor 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  RALUCA Joi 13 Feb - 13:41

Laughing Laughing 

Bun bancul. Ce de inimioare o sa fie prin oras maine. Si plin de chici la toate tarabele
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  pitulicea Joi 13 Feb - 13:43

Eheee.... daca ai fi indragostita, sa vezi cum nu te-ar deranja Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  RALUCA Joi 13 Feb - 13:45

Dar cum nu sunt , nici asa nu ma deranjeaza.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  dorina_s Joi 13 Feb - 15:00

Ziua Indragostitilor.... pff..eu o sarbatoresc in fiecare zi, nu doar in 14 februarie! bounce sunny 
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  itina Joi 13 Feb - 22:41

Da!  Razz I love you I love you I love you 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  pitulicea Vin 14 Feb - 9:12

Nu stiu de ce, azi imi doresc sa fiu romantica. Singura problema e ca n-am cu cine  confused 
Ani intregi am avut zilele noastre in doi... si romantismul era acolo unde era EL. Nu trebuia sa spuna ceva anume, nu trebuia sa faca ceva special, nu era nevoie de fapte, vorbe, gesturi... era destul sa stiu ca e acolo, langa mine si sa-i simt caldura chiar si cand era in celalalt capat al odaii. Nu aveam nevoie de o zi anume ca sa ne iubim sau sa fim romantici. Smile
A trecut atat de mult timp de cand am pierdut caldura asta....incat simt ca-mi doresc macar o zi in care sa o retraiesc Smile
Doamne... e ingrozitor sa constat ca sunt la fel de femeie ca multe altele Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Valentine’s Day - Pagina 6 Empty Re: Valentine’s Day

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum