GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Minciuna

+15
habibi77
JeSsYkA
abica25
oli
Melodia
atat de simplu
fotohobby
Nana_Duval
mielusica
tegeusa
Tizona
pana
serpico
pitulicea
parwous
19 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Minciuna Empty Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:02

Probabil mai exista vreun topic pentru tema care vreau s-o propun. Dar hai totusi sa dezbatem acest subiect. E vorba de MINCIUNA. Are atatea conotatii de ramanem "interzisi" cateodata. Chiar acum cateva momente am avut parte de o minciuna care, parerea mea, nu-si are rostul. Discutam cu o fosta iubita care este in Italia. Din vorba in vorba mi-a spus ca are 2 case. Cine nu stie la ce ma refer, este vorba de 2 case la care face menaj ( single nu a trois). Mai devreme mi-a spus ca nu poate sa vorbeasca pentru ca are clienti. Clienti ? Laughing Ce clienti ai cand faci curat in casele altora ? M-a dus gandul la un restaurant stiind ca a mai lucrat in domeniu. Ce rost avea sa-mi vanda gogosi ? Chiar nu-mi plac gogosile decat cele care se mananca cu branza Very Happy Denumite PITE in sud aici Razz
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  pitulicea Mier 24 Aug - 18:09

Si care-i minciuna, de fapt? Cu ce te-a mintit? Ca ti-a dat un raspuns mai voalat? Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:12

Cum cu ce ? Pai ori aia, ori cealalta ! Astept pana maine sa-mi explice in ce constau "clientii". Mad
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  serpico Mier 24 Aug - 18:16

Laughing de ce astepti pana maine? ii dai timp de gandire ?

serpico
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  pitulicea Mier 24 Aug - 18:17

Poate apartamentul in care face menaj, e scos la vanzare confused
Au venit niste clienti sa vada casa, iar ea era ocupata sa le-o arate Smile

Adevarul e ca oamenii mint mult Smile Mint si inseala. Inselandu-i pe altii, te inseli , in primul rand, pe tine.
In special pe net, minciunile sunt foarte usor de spus, pentru ca sunt usor de crezut. Usor de crezut pentru ca sunt greu de verificat. Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:20

Serpico astept pana maine ca probabil maine mai intra pe facebook. Nu am nr ei si nu stateam oricum sa o sun sa fac pe sherlock holmes. Laughing
Pitu ai perfecta dreptate.Varianta cu, casa la vanzare...cade. Daca era "centurista" nu cred ca imi spunea mie de clienti in sensul ala lol! .
O sa va tin la 220. Razz
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  pitulicea Mier 24 Aug - 18:26

parwous...daca e fosta.....la ce-ti mai bati capul daca minte ori spune adevarul? Smile Ia totul ca pe o relatare si nu te consuma. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:30

Dar nu ma consum deloc. Smile Doar ca nu vad rostul minciunii ( daca este una ). Nu castig si nici nu castiga nimic. Nu ma impresioneaza cu nimic. Cred ca exagerez putin. Astept sa vad raspunsul. Da este fosta dar urma sa ne luam si na.....mai e ceva pe-acolo Razz
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  pana Mier 24 Aug - 18:38

de ce minte cineva asta sincer tine de intentiile,dorintele si caracterul persoanei
dar pe tine te deranjeaza pt ca inca tii la ea altfel nu te-ar interesa daca te-ar minti sau nu
pana
pana
2
2


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:53

Indiferent ca as tine sau nu, tot ma deranjeaza minciuna pentru ca nu are o finalizare benefica sa-i zic asa. Da. Mint persoana X dar dupa minciuna castiga ceva. Ea nu are nimic de castigat din partea mea daca ma minte. Ba mai mult ma indeparteaza.
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  pitulicea Mier 24 Aug - 18:55

Esti deja departe, daca zici ca-i in Italia Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 18:57

"auzi eu lucrez
e nebunie aici dupamasa
mi se rupe daca ma crezi sau nu"

Raspuns primit acum 5 minute. Laughing Poate eu cand m-am referit la case ea s-a referit la locuri de munca gen 2 baruri/restaurante ?
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  Tizona Mier 24 Aug - 19:28

nu, la doua case de marcat, poate?
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  parwous Mier 24 Aug - 22:21

Daca e vb de case de marcat, inseamna ca e mai proasta decat o stiam eu....
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  Tizona Mier 24 Aug - 22:27

uhm.. de ce? si in restaurante sunt case de marcat
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Minciuna Empty Re: Minciuna

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum