GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct 2011 - 20:27

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  teardrop Sam 1 Oct 2011 - 22:07

N-am fost niciodata ipohondra, as zice chiar dimpotriva: refuz sa observ anumite semne de eventuala boala.

Pe vremuri (nu demult) eram senina, acum nu mai sunt.
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct 2011 - 22:15

Foarte rar is senina, a naibii minte de maimuta!Smile))

Pe vremuri scriam mult mai frumos, acum parca am alte degete...
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  teardrop Sam 1 Oct 2011 - 22:25

e de la tastatura ... Very Happy
pe vremuri reuseam sa ma concentrez destul de bine, acum nu mai pot ... Sad
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct 2011 - 22:28

Asta ii legata de seninatatea dinainte..Smile

Pe vremuri eram mult mai timida, acum m-am mai vindecat (nu!)Smile).
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  teardrop Sam 1 Oct 2011 - 22:34

ai dreptate cu seninatatea.
si eu m-am mai vindecat intre timp, dar nu de tot.

pe vremuri uram telefonul in general (cred ca am fost la un momnet dat singura din oras, care nu avea telefon mobil), acum m-am mai imprietenit cu el Smile
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  mielusica Sam 1 Oct 2011 - 22:47

N-as putea sa spun ca-mi place in mod deosebit telefonul.Il folosesc doar pentru urgente.Imi place dialogul fata in fata.

Candva imi placea sa urc cu "gasca " pe munte,acum nu mai pot decat sa-l admir sau pana unde urca masina.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Nana_Duval Sam 1 Oct 2011 - 23:44

Mie-mi place sa urc acum, da` n-am gasca
Pe vremuri aveam memoria numerelor, acum nu prea mai e. De cand cu telefoanele mobile, mai greu.
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  freda white Dum 2 Oct 2011 - 10:36

cu memoria numerelor ma mai descurc deocamdata, in schimb nu o am pe cea a numelor
pe vremuri imi placea sa "altoiesc" baietii, acum m-am mai temperat Razz
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  teardrop Dum 2 Oct 2011 - 10:41

Laughing
eu n-am "altoit" niciodata vreun baiat, pe nimeni de fapt, eram tare cumintica...

pe vremuri nu prea imi placeau copii, acum ii iubesc si ma supara orice nedreptate care li se face.
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  mielusica Dum 2 Oct 2011 - 15:25

Eu efectiv evitam sa-i vad,pana ce am nascut,acum imi plac.

Pe vremuri n-aveam curajul sa dau replici drure sau suparatoare la nimeni,azi nu raman "datoare" si raspund cu aceeasi moneda,daca e cazul.



mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Dum 2 Oct 2011 - 17:58

'Ai de capu' meu,ca sa zic asa... Very Happy Ma ''stie'' apropiatii ca rea de gura...inca mai am de lucrat la diplomatie,adica imi doresc din suflet sa spun adevarul gol-golut,dar fara sa jignesc... La fel de direct raspund si in cazul in care sunt ''atacata'' frontal Very Happy

Pe vremuri citeam foarte mult,acum din pacate,de cand am 2 copii,nu prea mai am cand...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Melodia Dum 2 Oct 2011 - 18:23

citesc si acum cu mare placere...dar tre sa recunosc...mult mai putin decat inainte Embarassed
pe vremuri eram foarte atenta la aspectul exterior...acum am devenit un pic mai indiferenta,e mai comod sa ma imbrac in pantaloni Very Happy
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  habibi77 Dum 2 Oct 2011 - 18:54

Pe vremuri nu eram deloc atenta la cum arat, am vrut sa fiu placuta pentru felul in care sunt nu pentru felul in care arat. Am ajuns la concluzia ca pana ajunge un om sa ma cunoasca se loveste de aspectul exterior. Acum sunt putin mai atenta cum arat ( ce e mult strica) si constat ca toata lumea se opreste aici. Cum o dau nu e bine....asa ca arat cum ma simt. Very Happy

Obisnuiam sa ma catar in toti copacii dupa fructe. Acum n-o mai fac . Shocked
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Melodia Dum 2 Oct 2011 - 19:05

si eu ma cataram Very Happy nu neaparat dupa fructe...ci de placerea de a arata de ce sunt eu in stare...ma cataram mai rpd decat baietii Evil
cu ceva timp in urma...imi alegeam cuvintele,in asa fel incat sa nu se simta nimeni lezat....mai nou am devenit mai directa...nush daca e tocmai bn Embarassed
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum