GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pictura si gravura

+10
EuM
Woo Woo
itina
atat de simplu
myrk
Queensland
tegeusa
eledas
RALUCA
pitulicea
14 participanți

Pagina 18 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18

In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Pictura si gravura

Mesaj  pitulicea Mier 8 Aug - 17:40

Rezumarea primului mesaj :

Unii dintre noi se exprima prin cuvinte, altii prin forme si culori. Pictura, ca orice alta forma de arta, permite sensibilitatii sa se exteriorizeze.  Lumea se imbogateste cu fiecare trasatura de penel aplicata pe panza, pe hartie sau pe sticla. Realitatea devine o alta realitate ce se cere inteleasa, apreciata, admirata.

Pentru aceia dintre noi care au ales acest mod de exprimare, am deschis o mica expozitie virtuala. Indiferent ca sunt picturi, acuarele sau gravuri, isi vor gasi locul in galeria noastra de arta Smile 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  myrk Mar 14 Mar - 22:25

Sigur te descurci! Cine e talentul, mama, fiica sau ambele? Smile Frumoasa incercare. As fi preferat culori putin mai vii. Smile Sau poate e din cauza aparatului.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  itina Mar 14 Mar - 22:33

Acesta era originalul. La noi este o palida copie, desigur, dar o copie facuta cu dragoste. Si asta conteaza.  Wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  Annmarie Vin 28 Apr - 18:31

Frumoasa exprimarea in pictura a Itinei, flori de lumina ok ok Energie convertita in culoarea ce ia contur. Mai picteaza !
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  pitulicea Vin 28 Apr - 18:41

Ce frumos au pictat mama si fiica ok Abia acum am vazut.
Nu are claritatea si culorile lui Luchian, dar nici nu trebuie Smile Imi plac tablourile "incetosate". Cum zice si Annmarie: Mai picteaza! Smile Va descurcati foarte bine in tandem.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  Annmarie Vin 28 Apr - 23:18

Zeno-san a scris:Multumesc frumos!

Apropo de rece si cald..........eu pictez si abstract. Doar ca abstractul meu imi place!   Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ma duce cu gandul la tripla flacara divina, nu e atat de abstracta lucrarea pe cat simbolica. Mi-a facut placere sa iti vad picturile.

Pictura cu tema Padurea e foarte reusita, e interesanta prezenta luminii ca foc curgator la nivel de radacina, ma asteptam sa apara copacii cu coroane pe masura, apoi mi-am dat seama, ca terenul a fost atat de important, incat coroana copacilor a devenit neesentiala.
Opera vie, nascatoare de impresii. Multumesc.
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

Pictura si gravura - Pagina 18 Empty Re: Pictura si gravura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum