GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

+6
Mr Nobody
habibi77
liviu c.l.i.
kitty
Radu
pitulicea
10 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  pitulicea Lun 12 Apr - 18:41

Rezumarea primului mesaj :

In cursul anului trecut, pe soselele din Romania au avut loc 6700 de accidente, in care  au murit 1836 de persoane si alte 6478 au fost grav ranite. In afara neatentiei soferilor si a vitezei excesive, masina condusa joaca un rol important in cazul unui accident.

• Pe primul loc se afla conducatorii de Dacii, cu 1546 de accidente grave (385 morti si 1531 raniti).
• Pozitia secunda este ocupata de conducatorii de Volkswagen-uri, cu 529 de accidente (161 de morti si 525 de raniti).
• Pe locul trei se afla soferii care conduc Opel-uri, cu  525 de accidente (118 morti si 540 raniti).
• Clasamentul este completat de conducatorii de Renault-uri, cu 366 de accidente (128 morti si 346 raniti)
• Soferii de pe Ford-uri, cu 346 de accidente (95 de morti si 364 de raniti).

Pe pozitia a sasea se afla posesorii de Daewoo, cu 283 de accidente (71 de morti si 267 raniti). Marcile puternice, precum BMW sau Mercedes ocupa urmatoarele doua pozitii.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 29 Ian - 9:40, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  pitulicea Mier 29 Ian - 14:39

De acord cu ce spui tu. Insa, sunt foarte putini soferi buni Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  myrk Mier 29 Ian - 14:53

Stiu, eu nu sunt unul dintre ei. Sunt insa multi norocosi, care se cred buni!  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  pitulicea Mier 29 Ian - 20:01

Cand am avut eu parte de un accident, acesta s-a produs datorita punctului 9. Very Happy

9. Agitatia si socializarea cu prietenii

Povesteam, ne agitam, ne uitam la un balon inaltat pe cer. A intors si soferul capul, pret de cateva clipe, moment in care cel din fata noastra a oprit brusc in mijlocul soselei. Nu am inteles de ce a facut-o, pentru ca nu era nici o strada la stanga sau la dreapta  confused   Neutral 
Un fel de "neatentia la volan".  Twisted Evil Noroc ca n-a fost grav.  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  Pingu Joi 30 Ian - 13:33

Un accident in care o duba mi-a facut praf aripa fata si mi-a indoit nitel usile. A fost singurul si a fost vina mea ca era intersectie nesemnalizata si nu am acordat prioritate de dreapa ... de cand am facut accidentul s-a si semnalizat intersectia, dar de era semnul cu o zi inainte eram nevinovat.  Laughing
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  pitulicea Joi 30 Ian - 13:38

Laughing Laughing Laughing  Ai recunoscut asa de frumos ca ai fost vinovat, incat m-am simtit datoare sa-ti dau un verde.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente - Pagina 3 Empty Re: Topul marcilor de masini implicate in cele mai multe accidente

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum