GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 32 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Sam 4 Mar - 20:15

Va să zică a fost ușor! Razz
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 4 Mar - 20:29

Lasa ca mai trebuie si usoare, ca sa ghicesc si eu Laughing big hug
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Mier 15 Mar - 21:52

Dacă nu mai are nimeni propuneri, am eu! banana

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Figura10

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Ceasca10

3 + 4 = 7
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 16 Mar - 8:45

CAP + CANA = CAPCANA bounce

Incearca atunci cand postezi, sa incarci pozele la dimensiune mai mica. Poti alege dimensiunea pozelor si pune-o pe cea de 320 Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Joi 16 Mar - 10:12

Le-am mai redus uneori. Dar necesită timp să respecți raportul între lungime și lățime. Dacă la previzualizare mi se pare acceptabil, o las așa. Embarassed

Capcană, da! Very Happy Dar nu a fost nicio capcană! Cool
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 10 Aug - 22:36

Las' ca a fost bine asa cum a fost Laughing  Nici a mea nu-i mai buna.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Ts24-t10  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Tonul10

3 + 4 = 7
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Joi 10 Aug - 22:52

teu ton ar fi, dar zici ca e din 7 ... Rolling Eyes

Las pe maine... Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 10 Aug - 23:03

Pai ce vezi in poza 2? Un ton? Sau mai multi? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Joi 10 Aug - 23:16

O “toana” ? Nu e bine , e din 8 litere ... Laughing

Era mai simplu la singular, nu mai aveam atata bataie de cap. rolling on the floor
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 11 Aug - 10:24

Laughing
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Vin 11 Aug - 11:42

Teutoane! Laughing Laughing Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Vin 11 Aug - 12:10

Nu, că nu respectă numărul de litere!
Tone de ton!
Teu-toneeee! Laughing
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 11 Aug - 12:24

Vad ca incercati toate variantele, numai pe cea corecta nu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Vin 11 Aug - 12:55

Na. Fiecare cu teutoanele lui. Laughing Un teuton- două teutoane. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  zaraza26 Mar 15 Aug - 11:49

Teutoni?
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 32 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum